Darts: már az első napon dráma, Price meccsnyilakról esett ki

M. D.M. D.
2019.07.21. 00:21
Stephen Bunting meccsnyílról fordított Gerwyn Price ellen (Forrás: Twitter)
Két kiemelt játékos, Gerwyn Price és Nathan Aspinall már az első napon kiesett, Gary Anderson és Rob Cross azonban továbbjutott az első fordulóból a blackpooli World Matchplayen, a profi dartsozók világbajnokság utáni legrangosabb versenyén.

Már a torna nyitómeccse meglepetést hozott, a világbajnoki elődöntős, UK Open-győztes Nathan Aspinall az első World Matchplay-fellépésén 10–5-re kikapott 53 éves honfitársától, Mervyn Kingtől. A fiatalabbik angol számára rémesen indult a mérkőzés (1–4), de az első szünetben – öt játékonként vonulnak le a versenyzők a színpadról rövid pihenőre – összekapta magát, és a második etap végére 5–5-re módosította az állást.

A második szünet után azonban újabb fordulat állt be a meccsbe, King 160-as check-outtal kezdett, és kihasználva, hogy Aspinall gyengélkedett a kiszállók értékesítésében (5/19, 26.3 %), további négy játékot sorozatban megnyerve befejezte a találkozót (5–10).

Drámai csatába torkollott a hetedik kiemelt Gerwyn Price és a korábbi BDO-világbajnok Stephen Bunting mérkőzése, amelyen a döntő legig, 12–12-ig vezető úton mindkét játékosnak voltak meccsnyilai. Az utolsó játékban a walesi kezdett, ám 87-ről nem tudta kidobni a bullt, amit Bunting néhány nagy levegővétel után megbosszult. A 34 esztendős „Peter Griffin-hasonmás” 2014 után nyert ismét meccset a World Matchplayen.

A két nagyágyú, Gary Anderson és Rob Cross még csak ezután következett, a korábbi világbajnokok könnyedén jutottak be a legjobb 16 közé: a skót kiválóság 6–1-ről „felengedte” 7–6-ra Danny Noppertet, de aztán 10–6-ra megnyerte a találkozót, míg Cross 100 feletti átlaggal (100.6), 58.8 százalékos kiszállási hatékonysággal (10/17), a meccset 130-as check-outtal befejezve verte meg simán az ezúttal átlagos teljesítményt nyújtó Chris Dobeyt (10–3).

Cross a második fordulóban az angol Darren Webster vagy a lengyel Krzysztof Ratajski ellen lép tábla elé, és ha nyer, életében először bejut a negyeddöntőbe a World Matchplayen.