Asztalitenisz: Lakatos Tamás kvótát szerzett az ifjúsági olimpiára

2010.03.25. 08:26
Nem mindennapi izgalmaknak lehetett részese, aki folyamatosan nyomon követte az ifjúsági olimpia Lignanóban zajló világselejtezőjének szerdai eseményeit. Lakatos Tamásért és Nagyváradi Mercédeszért szoríthattunk a főtábla küzdelmeiben, és számtalan kiélezett játszma és drámai fordulat után végül egy olimpiai kvótának és egy értékes harmadik helyezésnek örülhetünk.

Lakatos Tamás az elődöntőben mérkőzéslabdákat hárítva győzte le izraeli ellenfelét, majd a fináléban 4:2-re verte meg a horvát Luka Fucecet, így megváltotta repülőjegyét Szingapúrba.

Sikere óriási bravúrnak számít, nemcsak azért, mert a tornagyőzelemmel kiharcolta az olimpiai részvételt – az áprilisi európai selejtezőn négy versenyző szerezhet majd kvótát –, hanem azért is, mert rögtön első próbálkozásából lett annak az olimpiai csapatnak a részese, amely az ázsiai országban képviselheti a magyar nemzeti színeket.

Nagyváradi Mercédesz szintén több alakalommal tett nagy lelkierőről tanúbizonyságot – a negyeddöntőben úgy fordított a szerb Radonjics ellen, hogy ellenfele az első három játszmát megnyerte, és a negyedikben már 9:3-ra vezetett –, végül a harmadik helyen végzett.

Szomorkodásra azonban neki sincs oka, mivel áprilisban következik az európai olimpiai selejtező, és az erőviszonyok, valamint a négy kvalifikációt jelentő hely tekintetében ott is komoly esélye lesz versenyzőnknek a szingapúri részvétel kivívására.

ELŐDÖNTŐ
Lakatos–Kuperberg 4:3 (-7, 9, -11, -5, 12, 13, 3)
Hageraats–Fucec 1:4 (10, -10, -8, -7, -7)

A 3. HELYÉRT
Kuperberg–Hageraats 4:3 (-7, -5, 5, 8, -3, 7, 8)

DÖNTŐ
Lakatos–Fucec                                                                             4:2 (6, -7, -9, 6, 6, 6)