Rögbi-vb: Írország lenullázta az ellenfelét; Grúzia kikapott

2019.10.03. 14:39
A Fidzsi-szigetek válogatottjának tagjai megköszönték a nézők támogatását (Fotó: AFP)
A Japánban zajló rögbi-világbajnokság D-csoportjában Grúzia kikapott a Fidzsi-szigetek válogatottjától. A nap másik mérkőzésén Írország könnyedén legyőzte Oroszországot.

Az Ausztráliától elszenvedett vereség után nagy meglepetésre Uruguaytól is kikapott a Fidzsi-szigetek válogatottja, amely a harmadik fordulóban már megszerezte az első győzelmét: 45–10-re legyőzte Grúziát. Az első félidő kiegyenlített játékot és kevés pontot hozott, a szünet után azonban hengerelt az óceániai együttes. A második félidőben hat célt ért el a Fidzsi-szigetek, amelynek így továbbra is esélye van, hogy a csoport első három helyén végezzen, ezzel pedig biztossá tegye helyét a 2023-as világbajnokságon.

A Grúzia–Fidzsi-szigetek mérkőzés összefoglalója

A házigazda Japántól elszenvedett kellemetlen vereség után javítania kellett Írországnak, amely a csoport leggyengébb válogatottja, Oroszország ellen nem is hibázott. Az írek az első félidőben három, a másodikban két célt szereztek, eközben pedig ellenfelüknek egyet sem engedtek, így 35–0-s győzelmet arattak.

Az Írország–Oroszország mérkőzés összefoglalója

RÖGBI-VILÁGBAJNOKSÁG
2. FORDULÓ
A-CSOPORT

Írország–Oroszország 35–0 (21–0)
Az A-csoport állása: 1. Írország 11 pont (74–22, 3 meccs), 2. Japán 9 (49–22, 2), 3. Skócia 5 (37–27, 2), 4. Szamoa 5 (34–43, 2), 5. Oroszország 0 (19–99)

D-CSOPORT
Grúzia–Fidzsi-szigetek 10–45 (3–7)
A D-csoport állása: 1. Wales 9 pont (72–39, 2 meccs), 2. Fidzsi-szigetek 7 (93–79, 3), 3. Ausztrália 6 (64–50, 2), 4. Grúzia 5 (57–95, 3), 5. Uruguay 4 (37–60)

A világbajnokság csoportkörében a győzelem négy, a döntetlen kettő, a vereség nulla pontot ér, ezen felül bónuszpontot kap az a csapat, amely egy meccsen legalább négy célt ér el, illetve legfeljebb hét ponttal kap ki.