Rögbi: négy év után bajnok az Esztergomi Vitézek csapata

2019.05.18. 20:36
Négy év után bajnok az Esztergomi Vitézek rögbicsapata, mivel az élvonalbeli bajnokság szombati döntőjében 51–19-re legyőzte a Battai Bulldogokat.

A kiváló iramú finálét gyors céllal kezdték az esélyesebb esztergomiak, majd a kivédekezett tízperces emberhátrányt követően nyolc perc alatt újabb három céllal tetemes előnyre tettek szert (24–0). Még a szünet előtt szépítettek a százhalombattaiak, de a folytatásban a küzdelmes, öt célt hozó második félidőben nem tudták megszorítani a Vitézeket.

Az esztergomiak a 14. bajnoki címüket szerezték, az együttes ezt megelőzően 2015-ben volt döntős, akkor győzött is.

Az előző három finálé két résztvevője közül a mindháromszor ezüstérmes Kecskemét ezúttal a harmadik helyen zárt – a bronzmeccsen a hajrában egyenlített ki a Szeged ellen, majd a 80. percben győzelmet érő büntetőt értékesített –, míg a 2016-tól három aranyérmet szerző Budapest Exiles ezúttal a legjobb négy közé sem került be.