Rögbi: kiszenvedték az angolok, botlottak az írek – videók

2017.02.06. 09:22
A skót satuba beszorultak az írek (Fotó: AFP)
Meglepetésekkel indult a 2017-es rögbi Hat nemzet bajnokság: a címvédő Anglia otthon csak szűken nyert az utóbbi években önmaga alatt teljesítő Franciaország ellen, a szintén favorit Írország Skóciában kapott ki, így az íreknek vélhetően máris elszálltak a tornagyőzelmi reményei. A harmadik esélyes, Wales ellenben biztosan hozta az olaszországi győzelmet.

Anglia–Franciaország

Az első félidő a büntetőpárbajról szólt: a vendégek 3–0-ra, majd 9–3-ra is vezettek már, a házigazda angoloknak kapaszkodniuk kellett az egyenlítésért, ami a 37. percre jött össze. A második félidő elején Owen Farrell harmadik sikeres büntetőjével végre vezetéshez jutott a favorit, erre viszont céllal válaszoltak a franciák, akik a hajráig remek védekezéssel megőrizték az előnyüket (16–12). A 70. percben aztán az angoloknak is összejött a cél, de hiába a fordítás, a belátható különbség miatt a lefújásig nem nyugodhattak meg. Anglia sorrendben a tizenötödik mérkőzését nyerte meg, ilyen hosszú győzelmi sorozata még nem volt korábban soha.

Skócia–Írország

A forduló abszolút meglepetését a skótok szolgáltatták, akik az íreket győzték le. Utóbbiak az őszi tesztidőszakban még a vb-címvédő Új-Zélandot is elkapták, így minden bizonnyal csalódásként élték meg a skóciai vereséget. Ezzel pedig alighanem ki is szálltak a versenyfutásból a végső győzelemért. A házigazda skótok lendületes támadójátékát az eső félidőben nem tudták semlegesíteni az írek, a három hazai célt követően szinte eldőlni látszott a meccs (21–8). A vendégek azonban a szünetben rendezni tudták a soraikat, két céllal a második félidő közepére fordítottak (22–21). A skótok azonban nem zuhantak össze, nagyot küzdöttek, és a hajrában Greig Laidlaw két sikeres büntetőjével ők is fordítottak.

Olaszország–Wales

Szokás szerint jól kezdtek az olaszok, ám szokás szerint ezúttal sem profitáltak belőle túl sokat, mert nyolcvan percen keresztül ezen a szinten képtelenek megtartani az ellenfelüket. Sőt, ezúttal csak egy félidőn át sikerült. Olasz céllal kezdődött meg a pontgyártás, az előny az 52. percig tartott ki. A tempót diktáló Wales Leigh Halfpenny büntetőivel szorgosan gyűjtögette a pontokat. A 60. percben pedig megtört az olasz védelem ellenállása: a vendégek célt vittek. Azt követően újabb két céllal jelentkeztek még a walesiek, akiknél a kulcsjátékos, Halfpenny 18 ponttal zárt.