Rögbi ENK: vereség Cipruson, osztályt vált a válogatott

2016.04.10. 11:36
Az utolsó idegenbeli mérkőzésünkön vereséget szenvedtünk (Fotó: NS-archív)
Hetedik mérkőzését is elbukta a magyar rögbiválogatott az Európai Nemzetek Kupája divízió 2/B-csoportjában – Cipruson kapott ki 12 ponttal –, így már biztos, hogy kieső helyen végez. Ahogyan két évvel ezelőtt, úgy ezúttal is osztályt vált az együttes: csak amíg akkor feljutott, most visszacsúszik a 2/C osztályba, ami a sportág hatodik vonalának felel meg a kontinensen.

A honi szövetség beszámolója szerint a páfoszi találkozón a mieink jó teljesítményt nyújtottak – a mieink közül Réfi Attila, Tóth Dániel és Ducroqc Thomas emelhető ki –, a lehetőségeinket azonban nem sikerült jól kihasználni és pontokra váltani. A ciprusiak idegenlégiósokból álló centersora rögtön az első félidő elején célt szerzet, majd egy sikeres büntetőrúgással növelte az előnyét a szünetig (8–0). A második félidő kezdetén újabb célt szereztek a házigazdák, plusz a jutalomrúgást is értékesítették. Magyar részről Collet Gergő büntetője jelentette a szépítést (15–3).

A sorozat utolsó mérkőzését május 14-én, 14 órakor játssza a magyar válogatott, amely zárásként az esztergomi RCH stadionban Andorrát fogadja.

A magyar válogatott ciprusi kerete
Németh Gábor, Máthé Zoltán, Réfi Attila, Jámbor Attila, Márki Roland, Tóth Dániel, Juan Carlos Berbesi, Ducroqc Thomas, Czakó Attila, Katona Jonathan, Banu Alexandru, Almási Bence, Kőműves György, Collet Gergő, Nagyhegyesi Szabolcs, Dan Tóth, Ted Coe, Drabbant Dávid, Stiglmayer Márk., Kósa Bálint, Raul Zaiba, Bozsik Bendegúz, Szimandl Krisztián

2016. április 9. Ciprus–Magyarország 15–3
Az állás: 1. Litvánia 30 pont/6 meccs (230–107), 2. Lettország 24/7 (175–117), 3. Ciprus 13/7 (118–146), 4. Andorra 13/7 (111–183), 5. Magyarország 4/7 (104185)
2016. május 14. Magyarország–Andorra ??–??