Rögbi ENK: 29 ponttal kaptunk ki Lettországban

2015.10.31. 20:20
Hiába küzdöttünk becsülettel, nem úsztuk meg négy cél alatt Rigában (Fotó: kasjauns.lv)
Hatodszor is vesztesen hagyta el a pályát a magyar rögbiválogatott az Európai Nemzetek Kupája divízió 2/B-csoportjában: szombaton Lettországban szenvedtünk 29 pontos vereséget.

Collet Gergő az 5. percben egy büntetőt értékesített, majd Máthé Zoltán a hajrában célt vitt – Collet pontokra váltotta a bónuszt –, a mérkőzés döntő részét azonban a lettek irányították. Hiába iparkodtunk, miután a házigazdák a találkozó elejét megnyomták, sima győzelmet arattak ellenünk.

A tavaszi folytatásban előbb Andorrát fogadjuk, majd zárásként Ciprushoz látogatunk. Utóbbival még együtt jutottunk az eggyel korábbi sorozatban, ők azonban hozzák ezt a szintet is, ami viszont számunkra most még magas. Andorra ellen azonban van esélyünk a győzelemre. Amennyiben sikerülne megelőzni a miniállam legjobbjait, akkor pótselejtezőn hosszabbíthatjuk meg a tagságunkat ebben az osztályban. Amennyiben nem, úgy utolsóként végezve automatikusan kiesünk oda, ahonnan jöttünk: az európai hatodik vonalba.

2015. október 31. Lettország–Magyarország 39–10
Az állás: 1. Litvánia 25 pont/5 meccs (181–90), 2. Lettország 14/4 (110–104), 3. Ciprus 9/4 (87–90), 4. Andorra 9/4 (62–87), 5. Magyarország 4/6 (101170)
2016. április 9. Ciprus–Magyarország ??–??
2016. május 14. Magyarország–Andorra ??–??