WTCR: Tarquini büntetése után negyedik lett Tassi

2019.06.24. 09:04
Michelisz Norbert nem került közelebb a vk éllovasához (Fotó: Hyundai Motorsport)
Karambol okozásáért megbüntették Gabriele Tarquinit a túraautó-világkupa (WTCR) nürburgringi hétvégéje után, közölte az FIA, így Tassi Attila és Michelisz Norbert is előrébb lépett egy-egy helyet az egyik szombati futamon, illetve módosult a pontverseny állása.

A hétvégi második, a szombati első futamon Tarquini a 4. helyen ért célba, miután Rob Huff-fal koccant. A sportfelügyelők szerint az ütközés az olasz hibája volt, ezért 30 másodperces büntetéssel sújtották, így a negyedik helyről a 11.-re csúszott vissza.

Az eredetileg ötödikként célba érő Tassi és nyolcadikként leintett Michelisz is nyert egy-egy pozíciót, így Tassi eddigi WTCR-legjobbja a negyedik helyezés lett.

Micheliszhez hasonlóan a vb-éllovas Esteban Guerrieri is előrébb jött, így kettejük között maradt a 45 pontos távolság.

A vk élmezőnye 15 futam után: 1. Esteban Guerrieri (argentin, Honda) 215 pont, 2. Michelisz Norbert (magyar, Hyundai) 170, 3. Thed Björk (svéd, Lynk&Co) 161, 4. Néstor Girolami (argentin, Honda) 154, 5. Frédéric Vervisch (belga, Audi) 132, 6. Mikel Azcona (spanyol, Cupra) 127, …24. Tassi Attila (magyar, Honda) 29