WTCR: a szabadkártyás Rast nyerte mindkét edzést a „zöld pokolban"

2018.05.10. 13:58
Eddig nagyszerűen alakul René Rast WTCR-es debütálása (Fotó: AFP)
A versenynaptár talán legnagyobb kihívással járó állomásához érkezett a túraautó-világkupa (WTCR) mezőnye, a napokban ugyanis a Nürburgringen méreti meg magát. Két szabadedzést már meg is tartottak, a leggyorsabb mindkét alkalommal a tavalyi DTM-bajnok, René Rast lett – pedig a német pilóta csak erre a hétvégére ugrott be szabadkártyásként.

1. SZABADEDZÉS

Nedves pálya fogadta a mezőnyt a nürburgi hétvége kezdetén, így a versenyzőknek fokozott figyelemmel kellett megkezdeniük a gyakorlást a több mint 25 kilométeres aszfaltcsíkon.

Bár az eső már nem esett, a pálya bizonyos pontjain még voltak nagyobb vizes foltok, és egy ilyen tréfálta meg Gordon Sheddent is. A skót még az edzés elején találta el a szalagkorlátot, ráadásul ezt a régi vonalvezetés elején tette, így pedig nem kevés időt veszített, mire a kissé sérült Audival visszaért a bokszutcába.

Ekkor még úgy tűnt, hogy javulnak a pályaviszonyok, az edzés felénél viszont megérkezett az eső, így a száradó aszfalt helyett egyre nehezebb körülményekkel találták szemben magukat a pilóták.

Mikor viszont már azt hihettük, hogy a trükkös körülmények ellenére is viszonylag eseménymentes edzést láthatunk, Szabó Zsolt törte össze a zengős SEAT-ját két perccel a tréning vége előtt.

Az első szabadedzés végül a szabadkártyás René Rast elsőségét hozta – a tavalyi DTM-bajnok 9:29.163-as körénél senki nem ment gyorsabbat. Michelisz Norbert a 15. helyen végzett, míg Nagy Norbert a Zengő Motorsporttól a 24. helyen zárta az első gyakorlást. Szabó Zsolt mért kör nélkül az utolsó lett.

2. SZABADEDZÉS:

Bár a második szabadedzés mindössze 20 perccel az első után kezdődött, a pálya folyamatosan száradt, így a körülmények is javultak.

Az edzés elején viszont Robert Huff okozott némi izgalmat. A brit versenyző ugyanis lesodródott a pályáról, Volkswagenjéről ráadásul egy nagyobb darab elem is leszakadt. Huff később is a feszegette a határt, és újból megjárta a kavicságyat, ám szerencsére egyszer sem történt nagyobb baj.

Michelisz Norbert az utolsó 10 percben az élre állt, de nem sokkal később René Rast és Jean-Karl Vernay is beférkőzött a magyar hyundaios elé. A végén Thed Björk vette át a vezetést, és úgy tűnt, a svéd elsőségével zárul a második gyakorlás. A leintést követően azonban Rast még befejezett egy gyors kört, amivel az élre állt, így a szabadkártyás németnél a második tréningen sem bizonyult senki gyorsabbnak.

Michelisz Norbert nagyot lépett előre a két edzés között és délután az 5. helyen végzett. Nagy Norbert ezúttal a 21. lett és hátrányát jelentősen csökkentette. A másik zengős pilóta, Szabó Zsolt nem tudott részt venni a második szabadedzésen, mivel az első végén összetörte a SEAT-ját.

A németországi hétvége programja 15.30-kor folytatódik az időmérővel. Ez a ma este 19.45-kor kezdődő első futam rajtsorrendjéről dönt.