WTCC: körrekord, csak a vb-győztes Michelisz előtt az időmérőn

2017.11.17. 09:12
Michelisz Norbert második lett a makaói időmérőn (Fotó: AFP)
Második helyen zárta a makaói időmérőt Michelisz Norbert: a Honda magyar pilótáját csak a körrekordot autózó Rob Huff tudta megelőzni. Michelisz a fő futamon így a második helyről rajtolhat, az első versenyen a kilencedikről.

Michelisznek 0.073 másodperces előnye volt, de a 2012-es világbajnok Rob Huff (Citroën) a második és a harmadik szektorban is elképesztően autózott, és 2:23.995-ös idejével megdöntötte José María López 2014-es pályacsúcsát, és begyűjtötte a pole pozíciót a magyar pilóta előtt. A harmadik helyre egy másik Citroën, Tom Chilton ért oda, megelőzve Michelisz legnagyobb vb-riválisát, a Thed Björköt (Volvo).

Nagy Dániel a 15., Szabó Zsolt a 14. helyen zárt az idény utolsó előtti időmérőjén.

A fő futamot vasárnap hajnalban (3.30) rendezik, az első futamot szombaton magyar idő szerint reggel hét órakor – mindkettőt élőben közvetíti az M4 Sport és az Eurosport1.