MotoGP: Rossi az első szabadedzés legjobbja a brit esőben

2012.06.15. 14:25
Valentino Rossi zárta az élen a gyorsaságimotoros-vb Brit Nagydíjának első szabadedzését a MotoGP-kategóriában. Az olasz versenyző ducatis csapattársát, Nicky Haydent megelőzve zárt az élen, amiben az az időjárási körülmények is szerepet játszottak.

A tréning nedves pályán kezdődött, majd fél óra elteltével elállt az eső, így a pilóták a száradó pályán faragni tudtak az addigi 2:23 perces időeredményeikből. 2:20 alá csak Rossi és Hayden került be, kettejüket 77 ezred választotta el egymástól. A vb-menők közül Casey Stoner a 4., Jorge Lorenzo pedig a 8. helyen zárt.

A Moto3-as mezőny esőben edzett, a Moto 2-esek viszont a már felszáradt pályán köröztek – a leggyorsabb Pol Espargaró eredménye a királykategóriában a 10. helyezésre lett volna elég.