MotoGP: megvan az 50. siker – Márquez Brnóban is megállíthatatlan volt

T. I.T. I.
2019.08.04. 15:50
Marc Márquez nyerte a brnói hétvégét (Fotó: AFP)
Újabb futamgyőzelemre váltotta csehországi pole pozícióját Marc Márquez, aki brnói sikerével tovább növelte előnyét az összetettben a második helyen álló és ezúttal is másodikként célba érő Andrea Dovizioso előtt. A Moto2-ben a spanyol világklasszis öccse, Álex Márquez nyert, míg a Moto3-ban egy harmadik spanyol, Arón Canet örülhetett a győzelemnek.

Az eső miatt többször is elhalasztották a MotoGP-futam rajtját Brnóban, ám az időmérőt élen záró Marc Márquezt ezzel sem lehetett kizökkenteni. A spanyol remekül kapta el a startot, és innentől rajt-cél győzelmet aratott Csehországban.

Márquez az idénybeli 6., összességében az 50. sikerét érte el a MotoGP-ben. A vb-pontversenyben már 63 ponttal vezet a Ducatival szereplő olasz Andrea Dovizioso előtt.

Valentino Rossi eközben a 6. helyig zárkózott fel a futamon.

A Moto2-ben Álex Márquez – Marc Márquez öccse – nyert, és sikerével továbbra is vezet az összetettben.