MotoGP: sorozatban a 9. – újra Márquez nyert a Sachsenringen

2018.07.15. 14:54
Marc Márquez szezonbeli ötödik futamgyőzelmét aratta (Fotó: AFP)
A címvédő és világbajnoki éllovas Marc Márquez győzelmével zárult a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának (MotoGP) Német Nagydíja. A Sachsenringen a második helyet Valentino Rossi szerezte meg, míg harmadikként Maverick Vinales zárt.

Az élről induló Marc Márqueznek nem sikerült jól a rajt, ketten is lehagyták. A spanyol teljesítményét azonban ez nem vetette vissza, előbb Danilo Petruccit előzte vissza, majd honfitársától, Jorge Lorenzótól vette át a vezetést.

Lorenzónak nagyon nem ment, sorra veszítette a pozíciókat, s végül a hatodik helyen végzett. Ellentétes utat járt be a hatodik helyről startoló Valentino Rossi, aki remek versenyzéssel egészen a dobogó második fokáig küzdötte fel magát. Harmadikként a verseny végére belelendülő Maverick Vinales zárt.

Márquez első helyére igazából senki sem tudott veszélyt jelenteni, így a címvédő és világbajnoki éllovas spanyol sorozatban kilencedszer állhatott fel a dobogó legfelső fokára a Sachsenringen (1 győzelem a 125-ös géposztályban, 2 a Moto2-ben és most már 6 a MotoGP-ben).

A Moto2-ben a dél-afrikai Brad Binder azelső futamgyőzelmét aratta, míg a Moto3-ban a vb-pontversenyt vezető Jorge Martín egymás után a második, a szezonban összesen már az ötödik elsőségét ünnepelhette.

GYORSASÁGIMOTOROS-VILÁGBAJNOKSÁG, NÉMET NAGYDÍJ (SACHSENRING)