MotoGP: Márquez bukott, Rossi hiába kapaszkodott, Pedrosa 5. hellyel búcsúzott

2018.11.18. 15:43
Can Öncü jött, látott és rögvest győzött is (Fotó: AFP)
Can Öncü sikerével ért véget a gyorsaságimotoros-világbajnokság idénye a Moto3-as kategóriában, a fiatal török történelmet írt.

A 15 éves és 115 napos versenyző lett ugyanis a legfiatalabb motoros, aki egy GP-futamon a dobogó tetejére állhatott. De talán még ennél is sokkolóbb, hogy Can Öncünek ez volt pályafutása első versenye – szabadkártyával indulhatott Valenciában –, és azt rögvest meg is nyerte!

MotoGPon Twitter

Moto3 RACE YES HE CAN! The wildcard @CANONCU65 WINS his first EVER GP on his FIRST ATTEMPT! At 15 years and 115 days old, he's also the YOUNGEST ever GP winner! #ValenciaGP https://t.co/sBwEwAnfPn

Nem véletlen, hogy gyakorlatilag mindenki őt ünnepelte a futam után

MotoGP on Twitter

WHAT A RIDE The Champ @88jorgemartin congratulates @CANONCU65 on his historic win! #ValenciaGP https://t.co/MECMRhcnct

Ahogyan az sem, hogy ő maga sem tudta felfogni egyhamar, hogy sikerült neki

A Moto2-es kategóriában Miguel Oliveira fölényesen győzött a záró futamon, s kilencpontos hátránnyal fejezte be az évet a világbajnok Francesco Bagnaia mögött.

A királykategóriában estek-keltek a versenyzők, köztük Marc Márquez is, mígnem piros zászlóval félbe kellett szakítani a futamot. Valentino Rossi a 16. pozícióból rajtolva feljött a másodikra, de ő sem tudta a pályán tartani a motorját az újraindítást követően, s csak a 13. lett. Andrea Dovizioso győzött a szezon utolsó viadalán, Dani Pedrosa ötödik hellyel zárta a karrierjét.