MotoGP: Doviziosóé a Katalán Nagydíj is, egyre szorosabb az állás

2017.06.11. 15:04
Dovizioso újabb futamot nyert meg (Fotó: AFP)
Andrea Dovizioso, a Ducati versenyzője nyerte meg a gyorsaságimotoros-vb 2017-es Katalán Nagydíjának futamát a királykategóriában – az olasznak ez volt zsinórban a második sikere. Mögötte a remekül motorozó Marc Márquez ért célba, míg a harmadik az élről rajtoló Dani Pedrosa lett.

Dovizioso sorozatban második futamát nyerte meg, amivel igen szorossá vált a világbajnoki pontverseny: az olasz ezzel hét pontra megközelítette az éllovas Maverick Vinalest, aki a Katalán Nagydíjon csak a tizedik helyen ért célba.