Moto3: bátyja után Álex Márquez is világbajnok lett!

2014.11.09. 12:30
Álex Márquez pezsgőzéssel ünnepelte vb-címét (Fotó: motogp.com)
Az ausztrál Jack Miller nyerte meg az idény utolsó gyorsasági motoros futamát Valenciában, ám a végső sikerhez ez nem volt elég, miután riválisa, Álex Márquez harmadik helyen ért célba, így kétpontos előnnyel megnyerte a Moto3-as géposztályt. A királykategóriában bátyja, Marc rekordot jelentő 13. futamgyőzelmével zárta a szezont.

Az esztendő utolsó, Valenciában megrendezett futama döntött arról, ki nyeri a világbajnokságot a Moto3-as géposztályában. A rajt előtt a világbajnokságot Álex Márquez vezette 262 ponttal, míg a második Jack Millernek 251 volt. Ez azt jelentette, hogy Márqueznek a világbajnokság megnyeréséhez elég volt dobogón végezni.

Az időmérőn Miller teljesített jobban, ő a második, míg Márquez a harmadik helyre kvalifikálta magát. Az ausztrál már az első kanyar után feljött az élre, Márquez viszont magabiztosan tartotta harmadik pozícióját. A 17. körben egy kisebb csetepaté után a spanyol visszaesett a hetedik helyre, ám másfél kör alatt fel is küzdötte magát a dobogó alsó fokára. Miller végül megnyerte a futamot, ám Márqueznek harmadik helyével két pont előnye így is maradt, ami azt jelentette, hogy karrierje során először világbajnok lett a Moto3-ban. Mint ismert, bátyja, Marc a királykategóriában ért fel a csúcsra.

A Moto2 géposztályában a svájci Thomas Lüthi diadalmaskodott, miután az utolsó métereken megelőzte a már világbajnok Esteve Rabatot. A harmadik helyen a francia Johann Zarco végzett.

A királykategóriában Marc Márquez szezonbeli 13. futamgyőzelmét aratta, ami rekordot jelent. Jorge Lorenzo kénytelen volt feladni a versenyt, a dobogón Valentino Rossi és Dani Pedrosa végzett Márquez mögött.