MotoGP: Márquez az utolsó futamot is behúzta, Lorenzo 13. hellyel búcsúzott

T. I.T. I.
2019.11.17. 14:58
Marc Márquezék öröme (Fotó: AFP)
A második helyről rajtoló Marc Márquez sikerét hozta a gyorsaságimotoros-világbajnokság idényének utolsó futama, a Valenciai Nagydíj. A már biztos világbajnok spanyol mögött a pole-os Fabio Quartararo zárt a második helyen, míg a dobogó harmadik fokára Jack Miller állhat fel. A visszavonulását a héten bejelentő Jorge Lorenzo csupán a 13. lett, míg a hétszeres világbajnok sportági ikon, Valentino Rossit a nyolcadik pozícióban intették le.

Márquez a 19. hétvégéből álló idényben a 12. sikerét szerezte meg, összesen 420 pontot gyűjtött – ezzel új idényrekordot felállítva a vb történetében.

A rajt nem sikerült jól a spanyolnak, az első kör végére az ötödik helyig esett vissza, az élen eközben Quartararo és Miller csatázott egymással, oda-vissza.

Márquez a célegyenesben egy látványos, kettős előzéssel kapaszkodott vissza a dobogóra, majd csakhamar Millert is megelőzte. Ekkor bő fél másodperc volt francia riválisa előnye vele szemben. S ahogyan arra számítani lehetett, ez az előny nem volt elég – a féltávig sem.

Márquez az utolsó tíz kört nemhogy az élről kezdhette meg, egyre jobban el is húzott üldözőitől, végül komolyabb erőfeszítés nélkül is egymásodperces előnnyel, nagyobb izgalmak nélkül húzta be a győzelmet – s ezzel nem mellékesen a Repsol Hondát is csapatbajnoki címhez segítette.

Csapattársa, a bejelentése szerint a MotoGP-ben utolsó futamát teljesítő Jorge Lorenzo a három pontot érő 13. helyet szerezte meg.