Sorozatban ötödször női BL-győztes a Lyon

2020.08.30. 19:45
A női Bajnokok Ligáját a Lyon nyerte (fotó: AFP)
Sorozatban ötödszörre nyerte meg a női Bajnokok Ligáját a Lyon csapata, amely Marozsán Dzseniferrel a kezdőjében 3–1-re legyőzte a Wolfsburgot San Sebastiánban.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ

VfL Wolfsburg (német)–Olympique Lyon (francia) 1–3
WOLFSBURG: Abt – Blässe (Bremer 78.), Goessling, Doorsoun-Khajeh (Hendrich, 39.), Jenssen – Huth (Wolter, 62.), Syrstad Engen, Popp, Rolfö – Harder, Pajor (Obersdorf 61.). Vezetőedző: Stephan Lerch
LYON: Bouhaddi – Bronze, Buchanan, Renard, Karchaoui – Gunnarsdóttir, Kumagai – Cascarino (Van de Sanden, 87.), Marozsán (Taylor, 87.), Majri – Le Sommer (Greenwood, 94.). Vezetőedző: Jean-Luc Vasseur
Gólszerző:Popp (57.), ill. Le Sommer (25.), Kumagai (44.), Gunnarsdóttir (88.)

Sorozatban ötödször, összesen hetedszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját a francia Lyon női csapata, amely San Sebastiánban a német Wolfsburgot győzte le.

A meccs előtt inkább a franciák számítottak esélyesnek, soraikban Marozsán Dzseniferrel, de egy német csapatot sohasem lehet leírni, erről meg Jakabfi Zsanett mesélhetett volna, aki a Wolfsburg alkalmazásában áll.

A várakozásoknak megfelelően a Lyon kezdett jobban, bár óvatosan jött előre, hiszen a biztos védekezést nem akarták feladni a franciák. A 20. perctől egyre jobban jöttek előre a lyoniak, és ez a 25. percben gólt hozott. Le Sommer lőtte a kapuba a kapusról kipattanó labdát. 0–1

A félidő hátralévő részében inkább a Lyon nyomott, a Wolfsburg képtelen volt eljutni az ellenfél kapujáig, inkább csak arra törekedett, hogy az első félidőt megússza egy kapott góllal. Nos, ez sem sikerült, mert a 44. percben Kamagai irtózatosan eltalálta kapásból, és védhetetlenül zúdította a labdát a hálóba. 2–0

Úgy tűnt, sima ügy lesz a második félidő, nem sok jel utalt arra, hogy a németek képesek lennének innen felállni, de a meccs rácáfolt erre a feltételezésre. Fokozatosan beleszunnyadt a találkozóba a Lyon, és ezt kihasználta a Wolfsburg, ugyanis az 57. percben Popp nagyon harcos támadás végén szépített. 1–2

Felcsillant az esély a német bajnok előtt, próbálkoztak is becsülettel, de az ívelgetésekkel nem sokra mentek a roppant magas Renard-ral szemben, aki mindent kifejelt a lyoni kapu előteréből. Jakabfi nem kapott lehetőséget, nélküle próbáltak egyenlíteni a wolfsburgiak. Már az utolsó percekben jártunk, amikor egy szöglet után Gunnarsdóttir szerencsés góljával megszületett a harmadik francia találat is, így a BL-címvédő megérdemelten nyerte meg az újabb trófeáját. 1–3

Ezzel sorozatban elért öt győzelemmel a Lyon beállította a Puskással felálló legendás Real Madrid sikerét, amely 1956 és 1960 között szintén ötször nyert BEK-et. Ki tudja, lehet, hogy jövőre a Lyon behúzza a hatodikat is...

MÁSODIK FÉLIDŐ

98. perc: Vége a BL-döntőnek, a Lyon jó játékkal, sorozatban ötödször nyerte meg a Bajnokok Ligáját. 1–3
97. perc: Taylor
óriási ziccerben kihagyta, mert Abt védett, de kiderült, hogy lesről indult a lyoni játékos.

94. perc: Csere, Le Sommer helyett Greenwood a pályán, Majri helyett pedig Malard jött.
88. perc: GÓÓÓÓL! ELDŐLT! Jobb oldali szöglet után röviden ütötte ki a labdát Abt, Le Sommer rettentő rosszul találta el, de így lett jó, mert a kapu közelében ácsorgó Gunnarsdóttir lábáról a hálóba pattant. 1–3
87. perc: Kettőt is cserélt a Lyon, Cascarino és Marozsán lejött, Van de Sanden és Taylor bejött.
82. perc: Bal oldali szöglet után Bouhaddi összeütközött a levegőben Rolfövel, mindkettejüket ápolni kellett.
80. perc: Újabb íveléssel próbálkozott a Wolfsburg, de a francia védők eddig végig jobbak voltak fejjel, most is.
73. perc: Gunnarsdóttir próbált meg kiugrani, de az utolsó pillanatban szerelték.
71. perc: Goessling ívelt szabadrúgást a lyoni tizenhatoson belülre, csakhogy ott korlátlan úrnő Renard, aki ki is fejelte a labdát.
63. perc: Támadásban maradt a Wolfsburg, Engen középtávoli lövése ment jócskán fölé.
61. perc: Cserélt a Wolfsburg, Huth helyett Wolter, Pajor helyett Obersdorf játszik.
60. perc: Majri lőtt 20 méterről, de mellé-fölé.

Popp siet a középkezdéshez a gólja után (fotó: AFP)

57. perc: GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A WOLFSBURG! Rolfö ment el a bal oldalon, éles szögből lőtt, Bouhaddiról kijött a labda, éppen Pajor elé, aki azonnal beadott, Popp pedig 5 méterről a hálóba fejelt. 1–2
56. perc:
Támadásba váltott a Wolfsburg, hosszú passzolgatás után végül Pajor kapott egy szöktetést, de hosszú lett, Bouhaddi megfogta a labdát.
50. perc: Ezúttal is Le Sommer került lövőhelyzetbe, 16 méterről azonban nem találta el a kaput.
48. perc: Karchaoui passzából Le Sommer lőtt a jobb alsó felé, a nem túl erős lövést Abt nem merte fogni, inkább szögletre ütötte.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, nagyon biztosan vezet a Lyon. 0–2

Kumagai lába lövésre lendül, és ebből mindjárt gól lesz (fotó: AFP)

44. perc: GÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET A LYON! Cascarino óriási csel után beadott, röviden szabadítottak fel a védők, Kumagai pedig 19 méterről, jobbal a bal alsóba suhintott. 0–2
40. perc: Marozsán kapott sárga lapot, mert rosszul csúszott be Poppnak.
39. perc: Jön is a csere, Doorsoun-Khajeh helyére Hendrich állt be.
37. perc: Ez azonban csak eddig tartott, ebből bizony csere lesz...
35. perc: Úgy tűnt, ebbe a szerelésbe belesérült a wolfsburgiak védője, de némi ápolás után újra játékra jelentkezett.
34. perc: Cascarino szerzett egy szép csellel magának előnyt, de mielőtt lőhetett vagy beadhatott volna, Doorsoun-Khajeh becsúszva mentett.
33. perc: A gól óta többet támad a német csapat, de egyelőre messze vannak attól, hogy helyzetbe tudjanak kerülni.

Eugenie Le Sommer gólöröme (fotó: AFP)

25. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A LYON! Úgy tűnt, lesen kapta a labdát a jobb oldalon egy lyoni, mindenesetre továbbengedték az akciót, ezért Cascarinóhoz játszott, az ő átadása középen megtalálta Le Sommert, aki előbb a kapusba lőtt, majd a kipattantó már a kapuba rúgta. 0–1
22. perc: Harder
szerzett harcosan labdát a lyoni tizenhatoson belül, közlépre ívelt, Pajor labdát szerzett, majd lőtt volna, de óriási luft lett belőle 7 méterre a kaputól...

Cascarino lövését védte Abt (fotó: AFP)

18. perc: Cascarino tört be a tizenhatoson belülre, nem passzolt, inkább kissé jobbról lőtt, Abt bravúrral szögletre mentett.
17. perc: Úgy tűnt, Abt elkap egy hosszú Lyon-indítást, de kiperdült a kezéből a labda, viszont szerencséjére a védők kisegítették a kapust.
15. perc: A szabadrúgásból Marozsán tekert a tizenhatoson belülre, Renard elől azonban elfejelték a védők.

14. perc: Huth kapott sárgát, mert odarúgott Karchaouinak.
11. perc: Megint Renard fejét találta meg egy ívelés, de ezúttal fölé szállt a fejes.
9. perc: Harder került nagy helyzetbe, de 12 méterről, tiszta helyzetből nagyon fölé lőtt.
7. perc: Marozsán szabadrúgása természetesen Renard felé szállt, jó volt a fejes is 7 méterről, de kicsivel célt tévesztett.
2. perc: Kumagai lőtte rá 22 méterről, Abt viszont könnyen védett.
1. perc: Mindjárt Marozsán mutatta magát a tizenhatoson belül, körbevették, ezért passzolnia kellett. Így a helyzet odalett.
1. perc: A két csapat negyedszer játszik egymással BL-döntőt.
1. perc: Elkezdődött a döntő, a Wolfsburg tiszta zöldben, a Lyon tiszta kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Sorozatban az ötödik Bajnokok Ligája-döntőjére készül a Lyon, és ha vasárnap legyőzi a Wolfsburgot, véghezviszi azt, ami eddig csak a Real Madrid férficsapatának sikerült – hatvan évvel ezelőtt. A spanyolok legendás együttese (amelyet sokan okkal tartanak minden idők legerősebbjének) 1956 és 1960 között egymás után ötször nyerte meg a Bajnokcsapatok Európa-kupáját. Az utóbbi két alkalommal Puskás Ferenc is tagja volt a királyi gárdának, az 1960-ban Glasgow-ban játszott fináléban, azóta is megismételhetetlen teljesítményt nyújtva négy góllal vette ki részét az Eintracht Frankfurt 7:3-as legyőzéséből.

Megkockáztatjuk, a mostani, San Sebastiánban rendezendő női döntőben nem lesz tíz gól, de biztos, hogy bármi lesz a végeredmény, ismét „magyaros” BL-győzelem születik. A Wolfsburgban játszó Jakabfi Zsanett pályafutása során harmadszor, a Lyont erősítő Marozsán Dzsenifer (jobbra) ötödször nyerheti meg a legrangosabb nemzetközi kupasorozatot. Bizonyára sokan emlékeznek rá, hogy a franciák középpályása a tavaly a Barcelona ellen 4–1-re megnyert budapesti döntőben gólt is szerzett, és elmondhatja magáról, hogy szülővárosában emelte fel a trófeát.

Spanyolországban a Lyon számít esélyesebbnek. Az európai klubfutballt évek óta uraló csapat több mint három éve, 2017 áprilisa óta veretlen a BL-ben, akkor a Manchester City elleni elődöntő visszavágóján kapott ki 1–0-ra. Ebben az idényben egyébként még mindkét csapat veretlen, vagyis izgalmas döntőre van kilátás.