Női BL: Wolfsburg 10, Lyon 9, Jakabfi 1, Marozsán 1

2019.09.11. 22:20
Marozsán Dzsenifer csapata, az Olympique Lyon, valamint Jakabfi Zsanett együttese, a VfL Wolfsburg is gólzáporos győzelemmel kezdte a női Bajnokok Ligája 2019–2020-as kiírását: a címvédő francia alakulat az orosz Rjazany (9–0), míg a német gárda a koszovói Mitrovica vendégeként (10–0) nyert fölényes különbséggel.

Marozsán Dzsenifer nyitotta meg a gólok sorát tizenegyesből Oroszországban, ahol a Lyon 5–0-s első félidő után 9–0-ra nyert a Rjazany-VDV vendégeként. A magyar származású, de német válogatott középpályás végigjátszotta a találkozót, és kiosztott három gólpasszt is. A franciáknál Wendie Renard és az első női aranylabdás, Ada Hegerberg is mesterhármast ért el, utóbbi futballista 47 gólnál jár az európai porondon, így már csak Anja Mittag (51) és Conny Pohlers (48) eredményesebb nála.Marozsán Dzsenifer nyitotta meg a gólok sorát tizenegyesből Oroszországban, ahol a Lyon 5–0-s első félidő után 9–0-ra nyert a Rjazany-VDV vendégeként. A magyar származású, de német válogatott középpályás végigjátszotta a találkozót, és kiosztott három gólpasszt is. A franciáknál Wendie Renard és az első női aranylabdás, Ada Hegerberg is mesterhármast ért el, utóbbi futballista 47 gólnál jár az európai porondon, így már csak Anja Mittag (51) és Conny Pohlers (48) eredményesebb nála.

A német bajnok Wolfsburg 10–0-ra nyert a koszovói Mitrovica ellen, a vendégek nyolcadik gólját a 7–0-s állásnál a 70. percben beszálló Jakabfi Zsanett szerezte. A németeknél is akadt egy triplázó, Pernille Harder háromszor vette be a hazaiak kapuját.

Az előző idény döntőse, az FC Barcelona 2–0-ra győzött a Juventus vendégeként az alessandriai Giuseppe Moccagatta Stadionban, ahol a Torino és a DVSC Európa-liga-selejtezőjét is játszották júliusban.

Az osztrák bajnok St. Pöltenben a már az első félidőben beálló Zágor Bernadett gólt szerzett a Twente ellen, de együttesének így is kevés esélye maradt a továbbjutásra.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
1. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

Rjazany-VDV (orosz)–Olympique Lyon (francia) 0–9
Olympique Lyon: Marozsán Dzsenifer végigjátszotta a meccset, tizenegyesből gólt szerzett és adott három gólpasszt.
KFF Mitrovica (koszovói)–VfL Wolfsburg (német) 0–10
Wolfsburg: Jakabfi Zsanett a 70. percben állt be, és ő szerezte csapata nyolcadik találatát.
St. Pölten (osztrák)–Twente (holland) 2–4
St. Pölten: Zágor Bernadett már a 27. percben beállt, és az ő nevéhez fűződik csapata második gólja.
Juventus (olasz)–Barcelona (spanyol) 0–2
Göteborg (svéd)–Bayern München (német) 1–2
FK Minszk (fehérorosz)–FC Zürich (svájci) 1–0
Csertanovo (orosz)–Glasgow City (skót) 0–1
Vllaznia (albán)–Fortuna Hjörring (dán) 0–1
Pitea (svéd)–Bröndby (dán) 0–1
Hibernian (skót)–Slavia Praha (cseh) 1–4
Breidablik (izlandi)–Sparta Praha (cseh) 3–2