Ifi BL: kilencgólos őrület, a Barca ötöt hintett egy félidő alatt

2018.04.20. 20:17
Az FC Barcelona és a Chelsea játssza az UEFA Ifjúsági Liga, vagyis az U19-es Bajnokok Ligája 2017–2018-as kiírásának döntőjét. A katalánok kilencgólos meccsen győzték le a Manchester Cityt, míg az angolok tizenegyesekkel múlták felül a Portót a pénteki elődöntőben.

A Barcelona az első félidőben háromszor is vezetést szerzett a Manchester City ellen, amely a 36. percben Lorenzo González kiállítása miatt tíz főre fogyatkozott. A katalánok kihasználták az emberelőnyt, és a szünetre 5–2-es előnyre tettek szert. Az angolok a fordulás után létszámhátrányban is felzárkóztak egy gólra, de egyenlíteniük nem sikerült, így a 2014-es győztes Barcelona négy év után ismét bejutott a fináléba.Barcelona az első félidőben háromszor is vezetést szerzett a Manchester City ellen, amely a 36. percben Lorenzo González kiállítása miatt tíz főre fogyatkozott. A katalánok kihasználták az emberelőnyt, és a szünetre 5–2-es előnyre tettek szert. Az angolok a fordulás után létszámhátrányban is felzárkóztak egy gólra, de egyenlíteniük nem sikerült, így a 2014-es győztes Barcelona négy év után ismét bejutott a fináléba.

A másik ágon a Chelsea a 86. percben szerzett góllal mentette döntetlenre a Porto elleni mérkőzést, majd tizenegyesekkel felül is múlta a portugál csapatot. Az angol együttes 2015 és 2016 után harmadszor hódíthatja el az ifjúsági BL megnyeréséért járó trófeát a hétfői döntőben.

UEFA IFJÚSÁGI LIGA
Négyes döntő (Nyon)
Elődöntő
Chelsea–Porto 2–2
(Redan 29., Grant 86., ill. Diogo Queirós 40., Joao Mário 80.) – tizenegyesekkel 5–4
Manchester City–Barcelona 4–5
(Latibaeudiere 19., L. Nmecha 24., 85., Matondo 70., ill. Carles Pérez 10., 42., Collado 23., Ricard Puig 31., Marqués 44.)