BL: Rashford történelmi triplája, Haaland megállíthatatlan

CS. M.CS. M.
2020.10.29. 10:29
Rashford már 4 gólnál jár idén a BL-ben (Fotó: GettyImages)
Befejeződött a 2020–2021-es Bajnokok Ligája-idény csoportköreinek második fordulója is – a szerdai játéknapon a Ferencváros a hajrában lőtt góllal szerzett pontot a Dinamo Kijev ellen (2–2), Marcus Rashford BL-történelmet írt csereként beszállva, míg Erling Haaland gól/meccs mutatója eddig kimagasló.

E-CSOPORT

A Chelsea idegenben lépett pályára az FK Krasznodar ellen, és bár a 75. percben még csak egy góllal vezetett,4–0-ra nyert az orosz csapat ellen. A londoniak kapuját ezúttal is Édouard Mendy védte, aki sorozatban negyedszer is kapott gól nélkül zárt. A szenegáli kapus eddig öt meccsen lépett pályára a Chelsea színeiben, és csak a Ligakupában kapott gólt, a BL-ben és a Premier League-ben nem vették még be a kapuját.

A csoport másik mérkőzésén a Sevilla 1–0-ra nyert hazai pályán a Rennes ellen Luuk de Jong találatával. A francia csapat csupán kétszer próbálkozott lövéssel a teljes mérkőzésen, ami a Marseille keddi, Manchester City elleni teljesítményével holtversenyben a legkevesebb az idei BL-idényben. A Sevilla az első félidőben 14 alkalommal lőtt kapura, ami a legtöbb az első játékrészeket figyelembe véve az idei Bajnokok Ligája-idényben.

F-CSOPORT

A Lazio 1–1-es döntetlent játszott idegenben az FC Bruges ellen. Az olasz csapat a koronavírus miatt több alapemberére, például Ciro Immobilére, Luis Albertóra és Lucas Leivára sem számíthatott Belgiumban.

A csoport másik meccsén a Borussia Dortmund hazai pályán győzte le 2–0-ra a Zenitet úgy, hogy a 77. percben még 0–0 volt az állás, de azt követően Jadon Sancho és Erling Haaland is betalált – előbbi büntetőből. Haalandnak a szerdai volt a 12. gólja a Bajnokok Ligájában 10 mérkőzésen, és a tizedik a csoportkörben, nyolc csoportmeccset követően – mind a kettő kiváló átlag.

G-CSOPORT

A Ferencváros 2–2-es döntetlent játszott Budapesten a Dinamo Kijev ellen úgy, hogy kétgólos hátrányból állt fel – Franck Boli a 90. percben egyenlített. Az FTC így 25 év után ismét pontot szerzett Európa első számú kupasorozatában. Erről a Bajnokok Ligája hivatalos Twitter-oldala is megemlékezett.

Ferencváros comeback to claim first group stage point in 25 years! #UCL pic.twitter.com/bsGWOru0Cs

A csoport rangadóján a koronavírusos Cristiano Ronaldót nélkülöző Juventus 2–0-ra kikapott hazai pályán az FC Barcelonától. A katalánok góljait Ousmane Dembéléés Lionel Messi – büntetőből – szerezte. Előbbi a Ferencváros ellen is gólt lőtt egy héttel korábban, így ez volt az első alkalom, hogy egymás után két BL-meccsen is eredményes volt.

H-CSOPORT

A Paris Saint-Germain 2–0-ra nyert Törökországban az Istanbul Basaksehir ellen, így az előző idényi BL-döntőse megszerezte első pontjait az új évadban. A párizsiak számára fájó pont, hogy Neymart sérülés miatt le kellett cserélni. A mérkőzés mindkét gólját a 20 éves Moise Kean szerezte, ezzelő lett az első játékos a PSG történetében, aki kezdőként játszott első meccsén duplázott a klub színeiben.

1 - Moise Kean is the first player to score two goals for his first start with Paris in the Champions League. Unique. #IBFKPSG pic.twitter.com/eNUZbYlXdE

Szintén ehhez a mérkőzéshez tartozik, hogy Kylian Mbappé két gólpasszt is kiosztott, mellyel a 2017–2018-as idény kezdete óta már 15 asszisztnál jár a Bajnokok Ligájában – ez a legtöbb a sorozatban a vizsgált időszak alatt.

A csoport másik mérkőzésén a Manchester United hazai pályán 5–0-ra ütötte ki az RB Leipziget – úgy, hogy a 73. percben még csak egygólos volt az angolok előnye. A mérkőzésen a 19 éves Mason Greenwood is betalált, aki a klub történetének második legfiatalabb gólszerzője lett a BL-ben, Wayne Rooney után.

A mérkőzés főhőse egyértelműen Marcus Rashford volt, aki a 63. percben állt be csereként, majd három gólt szerzett. A kispadról beszállva eddig csak Kylian Mbappé, Walter Pandiani, Joseba Llorente és Uwe Rösler tudott triplázni egy meccsen a BL-ben, de a 22 éves támadó közülük is kiemelkedik, hiszen a három találathoz mindössze 27 percre volt szüksége – ezzel ő lett a leggyorsabb.

27 - @MarcusRashford became just the fifth player in @ChampionsLeague history to score a hat-trick as a substitute, with his 27 minutes on the pitch the fewest number played whilst also netting a treble in the competition's history. Leader. #UCL pic.twitter.com/clfOjJw1wf

Gulácsi Péter egyébiránt végigvédte a mérkőzést, Willi Orbán nem lépett pályára.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ

E-CSOPORT
FK Krasznodar (orosz)–Chelsea (angol) 0–4 (Hudson-Odoi 37., Werner 76. – 11-esből, Zijes 79., Pulisic 90.)
Sevilla (spanyol)–Rennes (francia) 1–0 (L. de Jong 56.)

(Sancho 77. – 11-esből, Haaland 90+1.)
FC Bruges (belga)–Lazio (olasz) 1–1 (Vanaken 42. – 11-esből, ill. J. Correa 14.)

G-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Juventus (olasz)–FC Barcelona (spanyol) 0–2 (O. Dembélé 14., Messi 90+1. – 11-esből)
Ferencváros–Dinamo Kijev (ukrán) 2–2 (Nguen 59., Boli 90., ill. Cihankov 28. – 11-esből, De Pena 41.)