BL: Nagyon nagy lehetőség az Európa-liga – Gulácsi

2017.12.07. 09:19
Gulácsi Péterrel a soraiban kapott ki hazai pályán a Besiktastól az RB Leipzig a Bajnokok Ligája G-csoportjának utolsó csoportmérkőzésén. A lipcseiek a kvartett harmadik helyén végeztek, így az Európa-ligában folytathatják a szereplést. A magyar kapus az M4 Sport kamerája előtt nyilatkozott a vesztes találkozó után.

„Úgy gondolom, hogy főleg a második félidőben, nagyon jól megtaláltuk a területeket, mögéjük tudtunk kerülni, több helyzetet is kialakítottunk. Kicsit szerencsétlenek voltunk a kapu előtt, talán kicsit nyugodtabbnak kellett volna egy-két esetben maradni, és akkor hamarabb egyenlíthettünk volna.

Összességében nagyon fiatal csapatunk van, rengeteg 19, 20, 21 éves játékos. Nyilván európai szinten a tapasztalatlanság is közrejátszott abban, hogy nem sikerült legalább egy pontot szereznünk, de mi mindig is azt mondtuk erre az évre, hogy ez az első nemzetközi éve a klubnak, minden meccs óriási tapasztalat a csapatnak. Úgy gondolom, nagyon nagy lehetőség, hogy az Európa-ligában tovább tudunk játszani a téli szünet után” – fogalmazott Gulácsi Péter.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
G-CSOPORT

RB Leipzig (német)–Besiktas (török) 1–2 (N. Keita 87., ill. Negredo 10. – 11-esből, Talisca 90.)
FC Porto (portugál)–Monaco (francia) 5–2 (Aboubakar 9., 33., Brahimi 45., Telles 65., Tiquinho 88., ill. Glik 61., Falcao 78.)