BL: Kleinheislerék nagyon nehéz helyzetbe kerültek – videó

2018.08.07. 23:03
Kleinheisler László csapata, a kazah Asztana hazai pályán 2–0-ra kikapott a horvát bajnok Dinamo Zagrebtől a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, a harmadik selejtezőkör első mérkőzésén.

A spanyol Dani Olmo az első félidő hajrájában nagyszerű egyéni alakítással előkészítette Mario Budimir vezető gólját, majd a mérkőzés végén alsó sarkos lövéssel maga tette biztossá a győzelmet.

MARIO BUDIMIR GÓLJA (0–1)

DANI OLMO GÓLJA (0–2)

Kleinheisler László végigjátszotta a mérkőzést. A visszavágót jövő kedden rendezik meg.

A Kádár Tamást végig a soraiban tudó Dinamo Kijev a Sahtar Doneck elleni múlt pénteki rangadón győztes gólt szerző Benjamin Verbic találatával a 82. percben vezetést szerzett a Slavia Praha vendégeként, ám a csehek a hosszabbításban Josef Husbauer tizenegyesével egyenlítettek. A büntetőt megelőzően a kijeviek részéről Tomasz Kedziora szabálytalankodott.

Hasonló sorsra jutott az Ajax, amely kétgólos előnyét leadva 2–2-re végzett a Standard Liege otthonában – a belgák egyenlítő gólját tizenegyesből Renaud Emond lőtte a 94. percben.

A harmadik selejtezőkör rangadóján a Benfica otthon 1–0-ra legyőzte a Fenerbahcét. A statisztikai mutatók alapján a török sztárcsapat szurkolói összetehetik a két kezüket, hogy kedvenceik csak egy góllal kaptak ki, hiszen a lisszaboniak 18 kapura lövéssel próbálkoztak, miközben a Fener csak néggyel. A győztes találatot a 69. percben Franco Cervi szerezte.

BAJNOKOK LIGÁJA
3. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK – keddi játéknap

BAJNOKI ÁG
Malmö FF (svéd)–MOL VIDI FC 1–1 (A. Christiansen 62., ill. Nego 71.)
Asztana (kazah)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–2
(Budimir 39., Dani Olmo 84.)
Qarabag (azeri)–BATE Boriszov (fehérorosz) 0–1
(Drahun 36.)
Crvena zvezda (szerb)–Spartak Trnava (szlovák) 1–1 (Ben Nabouhane 23. – 11-esből, ill. Grendel 25.)

NEM BAJNOKI ÁG
Slavia Praha (cseh)–Dinamo Kijev (ukrán) 1–1
(Husbauer 95. – 11-esből, ill. Verbic 82.)
Standard Liege (belga)–Ajax (holland) 2–2 (Carcela 67., Emond 94. – 11-esből, ill. Huntelaar 19., Tadics 34.)
Benfica (portugál)–Fenerbahce (török) 1–0 (Cervi 69.)