A Fradi a továbbjutása esetén luxemburgi vagy máltai csapat ellen folytathatja a BL-ben (Fotó: fradi.hu)

 

A Ferencváros jó helyzetbe kerülhet, ha kiejti a Ludogorecet, hiszen a következő körben az egyszerűbbnek tűnő F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai) párharc továbbjutója érkezhetne. Az első mérkőzést itt is otthon játszaná a magyar bajnok (az első meccset július 23-án vagy 24-én, a visszavágót július 30-án vagy 31-én játsszák a csapatok).

A zöld-fehérek kiesés esetén az Európa-ligában a Valur Reykjavík (izlandi)–NK Maribor (szlovén) párharc vesztesével találkoznak. Ez esetben július 25-én idegenben lépne pályára a Fradi, augusztus 1-jén pedig otthon.

BAJNOKOK LIGÁJA 2019–2020
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
AZ ELSŐ MÉRKŐZÉSEKET JÚLIUS 23-ÁN ÉS 24-ÉN RENDEZIK MEG AZ ELŐRE ÍRT CSAPAT PÁLYAVÁLASZTÁSÁVAL. A VISSZAVÁGÓKAT JÚLIUS 30-ÁN ÉS 31-ÉN, A HÁTULRA ÍRT CSAPAT PÁLYAVÁLASZTÁSÁVAL

BAJNOKI ÁG
FERENCVÁROS (magyar)–Ludogorec (bolgár) továbbjutója–F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai) továbbjutója
Budapest, Groupama Aréna

Asztana FK (kazah)–CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, román) továbbjutója–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
BATE (fehérorosz)–Piast Gliwice (lengyel) továbbjutója–Linfield FC (északír)–Rosenborg (norvég) továbbjutója
The New Saints (walesi)–az előselejtező győztese – a párharc továbbjutója–FC Köbenhavn (dán)
Dundalk (ír)–Riga FC (lett) továbbjutója–Partizani Tirana (albán)–Qarabag (azeri) továbbjutója
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Szaburtalo Tbiliszi (grúz) továbbjutója–GNK Dinamo Zagreb (horvát)
Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák) továbbjutója–Nomme Kalju (észt)–Shkëndija (északmacedón) továbbjutója
Suduva Marijampole (litván)–Crvena zvezda (szerb) továbbjutója–HJK (finn)–HB Tórshavn (feröeri) továbbjutója
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–Szutjeszka Niksics (montenegrói) továbbjutója–APOEL (ciprusi)
Valur Reykjavík (izlandi)–Maribor (szlovén) továbbjutója–Ararat-Armenia (örmény)–AIK (svéd) továbbjutója
NEM BAJNOKI ÁG

Viktoria Plzen (cseh)–Olympiakosz Pireusz (görög)
PSV
(holland)–FC Basel (svájci)

EURÓPA-LIGA 2019–2020

2. SELEJTEZŐKÖR, BAJNOKI ÁG
AZ ELSŐ MÉRKŐZÉSEKET JÚLIUS 25-ÉN RENDEZIK MEG AZ ELŐRE ÍRT CSAPAT PÁLYAVÁLASZTÁSÁVAL. A VISSZAVÁGÓKAT AUGUSZTUS 1-JÉN, A HÁTULRA ÍRT CSAPAT PÁLYAVÁLASZTÁSÁVAL

Valur Reykjavík (izlandi)/NK Maribor (szlovén)–FERENCVÁROS (magyar)/Ludorogec (bolgár)
SP Tre Penne (San Marinó-i)/FC Santa Coloma (andorrai)–Suduva Marijampole (litván)/Crvena zvezda (szerb)
BATE (fehérorosz)/Piast Gliwice (lengyel)–Dundalk (ír)/Riga FC (lett)
Partizani Tirana (albán)/Qarabag (azeri)–Sheriff Tiraspol (moldovai)/Szaburtalo Tbiliszi (grúz)
Ararat-Armenia (örmény)/AIK (svéd)–Feronikeli (koszovói)/Lincoln Red Imps (gibraltári)
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)/Szutjeszka Niksics (montenegrói)–The New Saints (walesi)/az előselejtező győztese
Az előselejtező döntőjének vesztese–Asztana FK (kazah)/CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, román)
HJK (finn)/HB Tórshavn (feröeri)–Linfield FC (északír)/Rosenborg (norvég)
Nomme Kalju (észt)/Shkëndija (északmacedón)–F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai)
A Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák) kiesője automatikusan a 3. selejtezőkörbe kerül


SORSOLÁS

12.35: Ha a Fradi kiesik, akkor a Valur Reykjavík (izlandi)–NK Maribor (szlovén) párharc vesztesével találkozik az El-ben.

12.30: És kezdünk is.

12.20:
Nemsokára jövünk az Európa-liga 2. selejtezőkörének bajnoki ágával. Itt a BL 1. selejtezőköréből kieső csapatok csatáznak egymással.

12.17:
Jön a bajnoki ág sorsolása. Itt Viktoria Plzen (cseh)–Olympiakosz (görög) és PSV (holland)–Basel (svájci) párharcot rendeznek.

12.10: A Fradi a F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai) továbbjutóját kaphatja!

12.05:
Elkezdődött a sorsolás. A 2. meccs győztese a Maccabi Tel-Avivval találkozik.

Az első mérkőzéseket július 23-án és 24-én rendezik meg, az elsőként kihúzott csapat otthonában. A visszavágók egy héttel később, július 30-án és 31-én lesznek. A pontos időpontokat az UEFA később ismerteti.

A sorsolás menete:
az 1. selejtezőkörből 16 továbbjutót és a 4 itt becsatlakozó csapatot (FC Köbenhavn, Maccabi Tel-Aviv, Dinamo Zagreb, APOEL) két 10-es csoportra osztották, ahol öt együttes lesz kiemelt és öt nem kiemelt, azaz összesen 10-10. A rendszer a szokásos lesz, a két tálból egy kiemeltet és egy nem kiemeltet raknak középre, megkeverik őket, és az elsőként kihúzott csapat játssza otthon a párharc első mérkőzését (persze, előfordulhat később csere a pályaválasztóknál, de erről majd később). A nem bajnoki ágon két párharcot sorsolnak ki.

ELŐZMÉNYEK

BAJNOKI ÁG
1. SORSOLÁSI CSOPORT
Kiemeltek
FC Köbenhavn
(dán)
BATE (fehérorosz)–Piast Gliwice (lengyel) továbbjutója
Asztana FK (kazah)–CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, román) továbbjutója
Ferencváros (magyar)–Ludogorec (bolgár) továbbjutója
Partizani Tirana (albán)–Qarabag (azeri) továbbjutója

Nem kiemeltek – azaz az FTC lehetséges ellenfelei
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Linfield FC (északír)–Rosenborg (norvég) továbbjutója
Dundalk (ír)–Riga FC (lett) továbbjutója
F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai) továbbjutója
The New Saints (walesi)–az előselejtező győztese – a párharc továbbjutója

2. CSOPORT
Kiemeltek
Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák) továbbjutója
GNK Dinamo Zagreb (horvát)
APOEL (ciprusi)
Valur Reykjavík (izlandi)–Maribor (szlovén) továbbjutója
Suduva Marijampole (litván)–Crvena zvezda (szerb) továbbjutója
Nem kiemeltek
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Szaburtalo Tbiliszi (grúz) továbbjutója
HJK (finn)–HB Tórshavn (feröeri) továbbjutója
Nomme Kalju
(észt)–Shkëndija (északmacedón) továbbjutója
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–Szutjeszka Niksics (montenegrói) továbbjutója
Ararat-Armenia (örmény)–AIK (svéd) továbbjutója

NEM BAJNOKI ÁG
Kiemeltek
FC Basel
(svájci)
Olympiakosz Pireusz (görög)
Nem kiemeltek
PSV (holland)
Viktoria Plzen (cseh)

A BAJNOKOK LIGÁJA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 25. Június 28.
1. forduló Június 18. Július 9. és 10. Július 16. és 17.
2. forduló Június 19. Július 23. és 24. Július 30. és 31.
3. forduló Július 22. Augusztus 6. és 7. Augusztus 13.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 20. és 21. Augusztus 27. és 28.
A csoportkör sorolása augusztus 29-én, első fordulója szeptember 17-én és 18-án lesz.

A TELJES BL-MEZŐNYT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

 

EURÓPA-LIGA. Elkészültek a sorsolási csoportok az Európa-liga 2. selejtezőkörének szintén szerdán következő sorsolására is. Az FTC–Ludogorec BL-párharc vesztese az El bajnoki ágán folytatja (vagyis csak BL-ből kieső csapat lehet az ellenfele), kiemelt lesz, de utóbbi minősítés sokat nem jelent, hiszen a sorsolási csoportban csupán egy nem kiemelt csapat lesz – vele kezdik a sorsolást, és a maradék négy párharc sorsolása nyílt lesz.

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

2. SORSOLÁS CSOPORT
Kiemeltek

Ferencváros (magyar)–Ludogorec (bolgár) BL-párharc vesztese
Valur Reykjavík (izlandi)–Maribor (szlovén) BL-párharc vesztese
The New Saints (walesi)–az előselejtező egyetlen továbbjutója – e BL-párharc vesztese
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–Szutjeszka Niksics (montenegrói) BL-párharc vesztese
Ararat-Armenia (örmény)–AIK (svéd) BL-párharc vesztese

Nem kiemelt
Feronikeli (koszovói)–Lincoln Red Imps (gibraltári) BL-előselejtező vesztese

A sorsolás szerdán 13 órakor kezdődik a svájci Nyonban – az NSO élőben követi az eseményeket.

AZ EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI 
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 27. Július 4.
1. forduló Június 18. Július 11. Július 18.
2. forduló Bajnoki ág: június 19.
Főág: június 19.
Július 25. Augusztus 1.
3. forduló Július 22. Augusztus 8. Augusztus 15.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 22. Augusztus 29.
A csoportkör sorsolása augusztus 30-án, első fordulója szeptember 19-én lesz.

BAJNOKOK LIGÁJA 2019–2020
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
1. MÉRKŐZÉSEK (július 9. és 10., az elöl szereplő csapatok rendezik az első meccseket, a hátul szereplők a visszavágókat egy héttel később, július 16-án és 17-én. A pontos órarend még nem ismert, ezt a szokásoknak megfelelően később készíti el az Európai Labdarúgó-szövetség, vagyis az UEFA) 

FERENCVÁROS (magyar)–Ludogorec Razgrad (bolgár)
Budapest, Groupama Aréna

Nomme Kalju (észt)–Shkëndija (északmacedón)
Suduva Marijampole (litván)–Crvena zvezda (szerb)
Ararat-Armenia (örmény)–AIK (svéd)
Asztana FK (kazah)–CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, román)
Partizani Tirana (albán)–Qarabag (azeri)
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–Szutjeszka Niksics (montenegrói)
Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Szaburtalo Tbiliszi (grúz)
F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai)
Linfield FC (északír)–Rosenborg (norvég)
Valur Reykjavík (izlandi)–Maribor (szlovén)
Dundalk (ír)–Riga FC (lett)
The New Saints (walesi)–az előselejtező egyetlen továbbjutója
HJK (finn)–HB Tórshavn (feröeri)
BATE (fehérorosz)–Piast Gliwice (lengyel)
Az első mérkőzéseket július 9-én és 10-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.