BL, H-csoport: a Juventus és a Man. United is továbbjutott

2018.11.27. 22:55
A Juventus hazai pályán legyőzte a Valenciát, ezzel a csoportkör utolsó fordulójának eredményeitől függetlenül bejutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe. A Manchester United otthon alig bírt a svájci Young Boysszal, de Marouane Fellaini 91. percben lőtt góljával végül szintén bebiztosította a 16 közé kerülését.

A Manchester Uniteddal még sohasem fordult elő, hogy zsinórban három hazai európai kupamérkőzésén képtelen volt a gólszerzésre. A Valencia elleni 0–0 és a Juventus elleni 0–1 után a Young Boys ellen lehetett kozmetikázni a mutatón, de José Mourinho csapata 20, 30, majd 40 perc után is gól nélküli döntetlenre állt. Majd lement az első félidő.

A második közepén pedig a berni vendég kezdett felbátorodni, a támadásai során ki-kinyíló United ellen egyre veszélyesebb kontrákat vezetett.

A meccs védése David de Geáé volt, a spanyol kapus maga mögé nyúlva, a gólvonalról ütötte ki a labdát, miközben a svájciak már-már örültek a gólnak.

Mourinho minőségi cserékkel próbálkozott, Paul Pogba, Romelu Lukaku, majd Juan Mata állt be. A végén a hős Marouane Fellaini lett, a belga Lukaku gólpasszából szerezte meg a továbbjutást érő gólt.