BL, G-csoport: Gulácsi megsérült, a 96. percben mentett pontot az RB Leipzig

B. A.B. A.
2019.11.27. 22:57
Gulácsi Péter sérülésének pillanata (Fotó: AFP)
A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig hazai pályán kétgólos hátrányból állt fel a Benfica ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, így a német csapat biztosan ott lesz a nyolcaddöntőben. A kora esti mérkőzésen a Zenit 2–0-ra legyőzte a Lyont, ezzel életben tartotta továbbjutási reményeit.

A Willi Orbánt sérülés miatt nélkülöző RB Leipzig már egy döntetlennel is továbbjutónak vallhatta volna magát, ehhez képest már a 20. percben hátrányba került a német csapat: Pizzi használta ki a hazai védelem hibáját, s lőtt a bal alsóba (0–1).

A lipcsei gondok a második félidő első negyedórájának végén csúcsosodtak ki: a Benfica megduplázta előnyét, ráadásul a gólt szerző Carlos Vinícius fejbe térdelte Gulácsi Pétert, akit az eset után le kellett cserélni (0–2).

A találkozó után Julian Nagelsmann elmondta, a magyar kapus a körülményekhez képest jól van, ám csütörtökön további vizsgálatokat várnak rá.

A MÁSODIK GÓL ÉS GULÁCSI SÉRÜLÉSE

A hajrában Emil Forsberg tizenegyesből szépített, majd a 96. percben akcióból is betalált, teljessé téve a hazai feltámadást (2–2). Az RB Leipzig ezzel a döntetlennel továbbjutott a csoportból, sőt, ha az utolsó fordulóban nem kap ki a Lyon otthonában, akkor a csoportelsőség is biztosan meglesz neki.

A franciaországi döntetlen után a Zenit jobbnak bizonyult a Lyonnal szemben, s ez azt jelenti, hogy az orosz csapatnak elég ugyanannyi pontot szereznie az utolsó fordulóban a továbbjutáshoz, mint a franciáknak.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ

G-CSOPORT
Zenit (orosz)–Olympique Lyon (francia) 2–0
(Dzjuba 42., Ozdojev 84.)
RB Leipzig (német)–Benfica (portugál) 2–2 (Forsberg 89., 96. – az elsőt 11-esből, ill. Pizzi 20., Carlos Vinícius 59.)