BL: Demba Ba-tripla, Gulácsi csapata és a Zenit továbbment

2014.08.06. 21:25
A Chelsea-től távozó Demba Ba szárnyal a Besiktasban, három gólt szerzett a Feyenoord ellen (Fotó: Besiktas Twitter)
A Bajnokok Ligája harmadik selejtezőköréből a Zenit, az APOEL, a Malmö, a Slovan Bratislava a Steaua Bucuresti, a Besiktas a Köbenhavn és a Red Bull Salzburg labdarúgócsapata is továbbjutott.

Az első mérkőzésen az AEL hazai környezetben 1–0-ra legyőzte a Zenitet, így a visszavágón elég lett volna számára egy gólnélküli döntetlen is. Ezt egészen az 55. percig tartották is a ciprusiak, a 29. percben azonban Danielzinho kiállítása miatt emberhátrányba kerültek. Az egyenlítés után hosszabbításra állt a csata, a 88. percben azonban megszerezte a vezetést az orosz csapat, négy perccel később pedig bebiztosította továbbjutását.

A játéknap másik ciprusi együttese viszont nem búcsúzott el a BL-től. Az APOEL az idegenbeli 2–2 után otthon 2–0-ra legyőzte a korábbi Chelsea-játékos Mikael Forssellt is foglalkoztató finn HJK Helsinkit.

A Malmö idegenben 4–2-es vereséget szenvedett a Sparta Prahától, otthon azonban sikerült ledolgoznia kétgólos hátrányát, idegenben szerzett több góllal továbblépett, ahogy a Slovan Bratislava is, amely az első mérkőzésen 2–1-re nyert, így idegenben elég volt egy 0–0 is számára az 56. percben emberhátrányba kerülő Sheriff ellen.

Kettős győzelemmel jutott tovább a játéknap rangadóján a Feyenoord ellen a Besiktas. A Hollandiában szerzett egygólos előnyt kettővel toldották meg a törökök, Demba Ba triplájának köszönhetően továbbléptek. Nem volt ilyen könnyed a Steaua továbbjutása, a románok Kazahsztánban 2–2-t játszottak az Aktobe ellen, Bukarestben azonban 2–1-re nyertek.

A 20.00 után kezdődő találkozók közül a Köbenhavn, miután Ukrajnában 0–0-s döntetlent ért el a Dnipro ellen, otthon 2–0-ra nyert. A Gulácsi Péterrel felálló Red Bull Salzburg is otthon győzött, Martin Hinteregger duplája elég volt az idegenben elszenvedett 2–1-es vereség után a továbbjutáshoz.

A Celtic a lengyelországi pofon után Skóciában sem javított, 6–1-es összesítéssel elbúcsúzott, a Legia Warszawa továbbment. Az Aalborg otthon 1–0-ra kikapott, Horvátországban azonban 2–0-ra nyert, míg a bolgár Ludogorec idegenben szerzett több góllal jutott tovább a Partizan ellen.

A kiesett csapatok az Európa-ligában folytatják, a Lokival együtt harminchárom együttes már ott van az Európa-liga playoffkörében, a csapatok listáját ide kattintva megtekintheti.

BAJNOKOK LIGÁJA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK,
NEM BAJNOKI ÁG
Zenit (orosz)–AEL Limassol (ciprusi) 3–0
(Rondón 55., Danny 88., Kerzsakov 92. – büntetőből)
Továbbjutott a Zenit, 3–1-es összesítéssel.

Besiktas (török)–Feyenoord (holland) 3–1 (Demba Ba 28., 80., 86., ill. Manu 74.)
Tj.: a Besiktas, 5–2-es összesítéssel.

FC Köbenhavn (dán)–Dnipro (ukrán) 2–0 (Cornelius 36., Kadrii 52.)
Tj.: a Köbenhavn, 2–0-s összesítéssel.

BAJNOKI ÁG
APOEL (ciprusi)–HJK Helsinki (finn) 2–0
(Sheridan 18., De Vincenti 43.)
Tj.: az APOEL, 4–2-es összesítéssel.

Malmö (svéd)–Sparta Praha (cseh) 2–0 (Rosenberg 35., 55.)
Tj.: a Malmö, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Sheriff (moldovai)–Slovan Bratislava (szlovák) 0–0
Tj.: a Slovan, 2–1-es összesítéssel.

Steaua Bucuresti (román)–Aktobe (kazah) 2–1 (Chipciu 3., Stanciu 39., ill. Kapadze 85.)
Tj.: a Steaua, 4–3-as összesítéssel.

Salzburg (osztrák)–Qarabag (azeri) 2–0 (Hinteregger 18., 34.)
Tj.: a Salzburg 3–2-es összesítéssel.

FK Partizan (szerb)–Ludogorec Razgrad (bolgár) 2–2 (Skuletics 30., 35., ill. Marcelinho 19., 22.)
Tj.: a Ludogorec 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Dinamo Zagreb (horvát)–Aalborg (dán) 0–2 (Jacobsen 36., 85.)
Tj.: az Aalborg 2–1-es összesítéssel.

Celtic (skót)–Legia Warszawa (lengyel) 0–2 (Zyro 36., Duda 61.)
Tj.: a Legia 6–1-es összesítéssel.