BL, E-csoport: győzelemmel tért vissza négy év után az Ajax

2018.09.19. 20:46
Nicolás Tagliafico duplázott, ő a hetedik argentin, aki pályafutása első BL-meccsén kétszer talált be (Fotó: AFP)
Az Ajax hazai pályán 3–0-ra legyőzte az AEK Athént a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

Az Ajax legutóbb a 2014–2015-ös szezonban szerepelt a Bajnokok Ligájában, akkor a csoportkör jelentette a végállomást a holland gárdának. A hazaiaknál kisebb térdsérülés miatt nem léphetett pályára a csapatkapitány, a mindössze 19 éves Matthijs de Ligt.

A Mol Vidi FC-t a playoffkörben búcsúztató görögöknél nem játszhatott a négymeccses eltiltást kapó Hélder Lopes és Marko Livaja sem. Az AEK mindemellett jó formában érkezett Amszterdamba, hiszen a gárda az utóbbi 14 európai kupameccsén nem kapott ki (4 győzelem, 10 döntetlen)

Hiába futballozott fölényben az Ajax az első félidőben, csupán egy kaput eltaláló lövésig jutott, gól nélkül fordulhattak a csapatok.

A hazai nyomás aztán a 46. percben érett góllá, ekkor egy szögletet követő szituációban kapott jó beadást Nicolás Tagliafico, aki nem hibázott, közelről megszerezte az első gólt, 1–0.

A 77. percben aztán végleg eldőlt a mérkőzés, egy szép akció után Donny van de Beek kapott remek labdát középen, és kihasználta a lehetőséget, 2–0.

A végeredményt Tagliafico állította be a 90. percben. A 26 éves argentin játékos ezúttal messzebbről, hatalmas gólt rúgott, 3–0. Ezzel ő a hetedik argentin, aki az első BL-meccsén duplázni tudott!

Az Ajax története során harmadszor is legyőzte az AEK Athént a Bajnokok Ligája csoportkörében, a görög csapat pedig 12 év után vereséggel tért vissza Európa legrangosabb kupasorozatába.