Reményt adó döntetlen: nem kapott ki Zágrábban a Fradi!

2019.08.06. 19:45
A magyar bajnok Ferencváros 1–1-es döntetlenre végzett a Dinamo Zagreb otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén.
Rebrov reakciója a zágrábiak vezető góljára (Fotó: Szabó Miklós)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Rebrov reakciója a zágrábiak vezető góljára (Fotó: Szabó Miklós) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 3. KÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Dinamo Zagreb (horvát)–Ferencváros 1–1
(1–0)
Zágráb, Maksimir Stadion, 14 283néző. Vezette: Raczkowski (lengyel)
Dinamo Zagreb: Livakovic – Stojanovic, Leskovic, Peric, Leovac – Gojak (Moro, 69.), Ademi, Dani Olmo – Hajrovic (Majer, 69.), B. Petkovic (Gavranovic, 76.), Orsic. Vezetőedző: Nenad Bjelica
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Heister – Sigér, Haratin – Zubkov, Skvarka (Ihnatenko, 89.), Nguen (Civic, 83.) – Szihnyevics (Lanzafame, 78.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Gólszerző: Olmo (7.), ill. Sigér (60.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Maksimir Stadionba lépve mintha megállt volna az idő. Horvátország fővárosa modern, rendezett összképet mutat, ám a Dinamo Zagreb – és a horvát válogatott – otthonául szolgáló aréna túlzással sem mondható huszonegyedik századinak. A több mint száz éve épített létesítmény 1997-ben ráncfelvarráson esett át, ám a felújítás a helyiek szerint is felemásra sikeredett. A világítást biztosító kandeláberek egyikét a korábbi futópálya közepére állították, az oszlop mögött gyakorlatilag több száz szék vált használhatatlanná, onnan képtelenség a pályára látni.

Kedd este ez azonban nem jelentett problémát, hiszen a BL-selejtezőn bőven maradt hely a létesítményben. Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője három helyen változtatott a legutóbbi, máltai Valletta elleni (1–1) találkozó kezdőcsapatához képest, a védelem bal oldalára visszakerült Marcel Heister, a középpályára Sigér Dávid, míg elöl Mikalaj Szihnyevics kezdett – nem túl jól...

Rebrov legénysége pokoli hangulatra és agresszív hazai együttesre készült, ebből csupán utóbbi valósult meg. Igaz, az hatványozottan! A hazaiak bekezdtek, néhány perc leforgása alatt többször lövéssel próbálkoztak, hogy aztán a hetedik percben Dani Olmo bebizonyítsa, miért szeretné több csapat is elvinni Zágrábból. A spanyol támadó csúnyán átverte Sigér Dávidot, a vezetés után máris talpon volt a hazai publikum. 1–0

Nem kezdte jól a mérkőzést a Ferencváros, és akkor visszafogottan fogalmaztunk. A hazai játékosok magasabb fordulatszámon kezdték az összecsapást, az első negyedóra nem nézett ki fényesen. A magyar bajnok aztán magához tért. Lovrencsics Gergőék üzemi hőmérsékletbe kerültek, a játék szép lassan kiegyenlítődött, és egyre többet pattogott a labda a Dinamo térfelén. Rebrov labdarúgói egyre többet passzoltak egymáshoz, bátran járatták a labdát, és a félidő derekán néhány lövésig, lehetőségig is eljutottak.

Vendégfölényről nem beszélhettünk, mert mindössze annyi történt, hogy a zágrábiak a kezdeti lendület után visszavettek a tempóból, a Ferencváros pedig magához tért a kezdeti sokkból – más kérdés, hogy a szünet előtti percekben ismét azért kellett imádkozni, nehogy gólt kapjon Dibusz Dénes. No, de aztán a második félidőben!

A ferencvárosi szurkolók (Fotó: Szabó Miklós)

A zöld-fehérek folytatták az összeszedett futballt, a két szélső, Tokmac Nguen és Olekszandr Zubkov is élvezte a játékot, gyorsaságukkal többször zavarba hozták a hazai védőket. Bal oldali akció végén kettőjük összjátéka után jött is az egyenlítés: ha Sigér Dávid hibázott a hazaiak góljánál, hát most a legjobbkor volt a legjobb helyen egy óra elteltével. 1–1

Néhány pillanatig nem lehetett tudni, a labda áthaladt-e a gólvonalon, a játékosok és a kispadnál Rebrov sem mert örülni. Aztán amikor a partjelző zászlajával mutatta, középkezdés következik, mindenki egymás nyakába ugrott, még a sokszor szigorú ukrán vezetőedző is kimutatta érzelmeit, összeszorított öklökkel csapott a levegőbe. A gól után a horvát bajnok mintha észbe kapott volna, ám a Ferencváros ott folytatta a játékot, ahol a gól előtt abbahagyta, a hazaiak értelemszerűen bátrabban mentek előre, próbálkoztak beadásokkal, lövésekkel, egy ízben a lécet is telibe találták, de a Dinamo Zagreb semmivel sem volt jobb, mint a Fradi.

A védekezésbe becsúsztak hibák, időnként hajmeresztő mozdulatok is, amelyeket nem ártana kijavítani, de az egy egyes eredmény összességében megfelelt a Ferencvárosnak. A horvátok lehajtott fejjel indultak az öltözőbe, a vendégjátékosok viszont elégedetten pacsiztak egymással. A visszavágót jövő hét kedden rendezik meg (20 órától) a Groupama Arénában, a telt ház garantálva – immár csak a továbbjutást kellene kicsikarni.

Hatalmas öröm, nagyon fontos Sigér-gól (Fotó: Szabó Miklós)

A mérkőzésről a Nemzeti Sportot tudósította: Borbola Bence (Zágráb, összefoglaló), Szabó Miklós (Zágráb, fotó), Pusztai Viola (Zágráb, videó), Bacskai János (percről percre)