Liverpool-diadal Münchenben, négy angol klub a legjobb nyolc között!

2019.03.13. 20:49
A világos mezes Liverpool egyértelműen a Bayern fölé nőtt Münchenben (Fotó: AFP)
Az angol Liverpool magabiztos, 3–1-es győzelmet aratott a német Bayern München felett az Allianz Arenában, így idegenben tudta kivívni a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A mérkőzés hőse a két gólt szerző, kirobbanó formában futballozó Sadio Mané volt. A BL legjobb nyolc csapata között négy angol van, német klub viszont egy sem maradt.

A századik Bajnokok Ligája-mérkőzését játszó Manuel Neuert kellemetlen meglepetés érte. A Bayern csapatkapitánya – aki Iker Casillas, Gianluigi Buffon, Petr Cech, Víctor Valdés és Oliver Kahn után hatodik kapusként érte el a százas határt – a 26. percben úgy döntött, kisegíti Virgil van Dijk hosszú indítása után a bajba került Rafinhát. Nem jött be a számítása: a villámgyors Sadio Mané egy bravúros mozdulattal lepördült a kapusról, majd az üresen maradt kapuba ívelt, így egygólos hátrányba került a Bayern – és minimum kettőt kellett szereznie a továbbjutáshoz (0–1). Hogy mi történt az ezt megelőző 25 percben? Nagyjából semmi veszélyes, viszont a Liverpool csapatkapitányát, Jordan Hendersont sérülés miatt le kellett cserélni.

Mané remek gólja egy kicsit megfeküdte a Bayern gyomrát, a müncheniek aztán lassan magukhoz ragadták az irányítást, igaz, helyzetbe nem kerültek. Nem úgy a Liverpool: a 34. percben az előrerobogó Andrew Robertson éles lövését kellett hárítania Neuernek.

Változást a 39. perc hozott: egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Serge Gnabry lépett meg a jobb szélen, remekül lepattintotta magáról Robertsont, és középre tudta lőni a labdát, mielőtt a keresztező Van Dijk kiért volna. A kapu előtt Robert Lewandowski érkezett Joël Matip szorításában, a labda végül a védőről került a hálóba – öngól, de tegyük hozzá, ha nem Matipról megy be , akkor Lewandowski lett volna az ítélet-végrehajtó (1–1). A gól még pont jókor jött a Bayernnek, ám a továbbjutáshoz kellett volna még egy.

A két csapat a fordulás után „lemásolta” az első félidő nyitányát, bár most legalább két helyzet akadt: Neuer kiütötte Mohamed Szalah lövését, míg Gnabry egy újabb jobb szélről belőtt labdájáról lemaradtak a társak a kapu torkában. A félidő közepe megint Liverpool-gólt hozott: James Milner jobb oldali szögletére a 69. percben Virgil van Dijk bólintott rá szépen, Neuernek esélye sem volt hárítani (1–2). Ezzel került igazán nagy bajba a Bayern...

A müncheniek rosszul álltak, ráadásul a játék képe sem volt biztató: egyértelmű fölénybe került a magabiztos Liverpool, Jürgen Klopp csapata kézben tartotta a mérkőzést. A német rekordbajnoknak esélye sem nyílt arra, hogy izgalmassá tegye a végjátékot, pláne azt követően, hogy a 84. percben a fantasztikus formában levő Mané a kapuba fejelte az ötösről Szalah külsővel nyesett, jobb oldali beadását (1–3).

A Liverpool három vereség után először győzött idegenben a Bajnokok Ligája 2018–2019-es kiírásában, és ezzel megváltotta a jegyét a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőbe négy angol klub – a Manchester City, a Manchester United, a Liverpool, illetve a Tottenham Hotspur – jutott be, a német csapatok viszont úgy búcsúztak a nyolcaddöntőben, hogy egy döntetlen és öt vereség a mérlegük...