BL, B-csoport: 1–1 mindenhol, kiesett az Inter!

2018.12.11. 22:56
A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjának utolsó fordulójában a Tottenham 1–1-et játszott Barcelonában, ahogyan az Inter is a PSV-vel otthon, így a csoportelső katalánok mögött az angolok jutottak tovább.

A BARCELONA–TOTTENHAM MECCSRŐL BŐVEBBEN ITT!

Az Inter azzal a tudattal lépett pályára a már biztosan kieső PSV ellen, hogy csupán akkor juthat tovább a csoportból, ha több pontot szerez az utolsó fordulóban, mint a Barcelonában szereplő Tottenham.

Ennek megfelelően a milánóiak előtt adódott az első lehetőség, de Icardi centerezése után Perisic fejesénél hárított a kapufa.

Ezt a 13. percben megbüntette a PSV: addig szórakoztak a hazai védők, míg labdát szereztek a vendégek, Bergwijn beadása után pedig Lozano nem rontott (0–1).

Hiába játszott mezőnyfölényben a milánói gárda, a kaput csak nem akarták eltalálni Icardiék, miközben az eindhoveniek többször is próbára tették Handanovicot – így egygólos vendégelőnnyel fordultak a felek.

A folytatásban lényegesen több veszélyt alakítottak ki az olaszok, folyamatosan érkeztek a lehetőségek és a 73. percben megszületett az egyenlítő találat is, Politano beadásából Icardi fejelt a kapuba (1–1).

A hajrában viszont hiába támadott nagy erőkkel, újabb gólt már nem szerzett az Inter, és mivel a végén a Tottenham egyenlített, a londoniak jutottak tovább.