BL: Nagy Dominikék simán nyertek az újonc otthonában

2017.07.12. 21:52
A labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörében a lengyel Legia Warszawa 3–0-ra nyert a legrangosabb európai kupában története során először induló finn Mariehamn vendégeként. Nagy Dominik kezdőként 63 percet töltött a pályán, ő szerezte csapata második gólját. A korábbi ferencvárosi játékosnak ez volt az első találata a BL-ben. Az Asztana 1–0-s sikert aratott a lett Spartaks Jürmala otthonában. Kleinheisler László kezdő volt a kazahoknál, a győztes találatot követően a 75. percben lecserélték.

A bosnyák Zrinjski Mostar és a szlovén Maribor összecsapása izgalmasra sikerült. A bosnyákok a tizenegyedik percben büntetőt hibáztak (a vendég Maribor kapuját Jasmin Handanovic, az Inter hírhedt „tizenegyesölő” kapusának, Samir Handanovicnak az unokatestvére védte), majd a vendégek a szünet előtt előnybe kerültek. A második félidőben azonban a szlovénok tíz emberre fogyatkoztak egy kiállítás miatt, a mostari gárda pedig a 89. percben egyenlített. Igen ám, de a Maribor a 94. percben gólra váltott egy tizenegyest, így 2–1-re mégis győzött.

A fehérorosz BATE Aljakszej Rjasz révén előnybe került az örmény Alaskert ellen, ám a hajrában a belorusz középpályás a saját kapujába is betalált, így a vége 1–1.

BAJNOKOK LIGÁJA
2. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

HAPOEL BEER-SEVA–BP. HONVÉD 2–1 (Miguel Vítor 35., Einbinder 52., ill. Lanzafame 63.)

Spartaks Jürmala (lett)–FK Asztana (kazah) 0–1 (Twumasi 73.)
APOEL (ciprusi)–Dudelange (luxemburgi) 1–0 (Bertoglio 71.)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Kukësi (albán) 1–0 (Badibanga 79. – 11-esből)
Zrinjski Mostar (bosnyák)–NK Maribor (szlovén) 1–2 (Todorovic 89., ill. Zahovic 43., Tavares 94. – 11-esből)
Malmö FF (svéd)–Vardar Szkopje (macedón) 1–1 (Brorsson 75., ill. Nikolov 63.)
BATE (fehérorosz)–Alaskert (örmény) 1–1 (Rjasz 43., ill. Rjasz 78. – öngól)
Zalgiris Vilnius (litván)–Ludogorec Razgrad (bolgár) 2–1 (Nyuiadzi 78., Kuklys 86., ill. Anicet 18.)
IFK Mariehamn (finn)–Legia Warszawa (lengyel) 0–3 (Guilherme 8. – 11-esből, Nagy D. 40., Hämäläinen 44.)
MSK Zilina (szlovák)–FC Köbenhavn (dán) 1–3 (Spalek 39., ill. A. Pavlovics 68., 73., 83.)
Dundalk FC (ír)–Rosenborg (norvég) 1–1 (McMillan 18., ill. Reginiussen 44.)
FH (izlandi)–Víkingur (feröeri) 1–1 (Pálsson 49., ill. Lawal 73. – 11-esből)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Qarabag (azeri)–Szamtredia (grúz) 5–0 (Izmailov 10. – 11-esből, Ndlovu 37., 45. – a másodikat 11-esből, Guerrier 83., Michel 92.)
Hibernians FC Paola (máltai)–Red Bull Salzburg (osztrák) 0–3 (Berisha 32. – 11-esből, Hvang Hi Csan 35., Minamino 54.)
HNK Rijeka (horvát)–The New Saints (walesi) 2–0 (Misic 5., Matei 69.)
Partizan Beograd (szerb)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 2–0 (Djurdjevics 53. – 11-esből, Leonardo 63.)