BL, A-csoport: Griezmann duplázott, hibátlan maradt az Atlético

2018.10.03. 22:54
Antoine Griezmann duplázott, az Atlético 3–1-re nyert (Fotó: AFP)
Hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott az Atlético Madrid az FC Bruges ellen, míg a Dortmund 3–0-ra megverte a Monacót a Bajnokok Ligája A-csoportjában, így a spanyol és a német csapat két forduló után hat ponttal áll.

A papírforma alapján hazai sikert ígért a Bruges madridi vendégjátéka: a belgák az első mérkőzésen otthon kikaptak 1–0-ra a Dortmundtól, míg az Atlético 2–1-re nyert a Monaco vendégeként.

Ahogy várni lehetett, a házigazda lépett fel támadó felfogásban, és a 28. percben a hazaiak szereztek vezetést Antoine Griezmann révén (1–0).

A 39. percben azonban a Bruges váratlanul egyenlített Arnaut Groeneveld bombagóljával (1–1).

A 67. percben Griezmann duplázott (2–1).

A 3–1-es végeredmény Koke állította be a 93. percben.

A Dortmund nem a legjobb előjelekkel kezdhette meg a Monaco elleni mérkőzést, a klub ugyanis bejelentette, hogy a hétvégi, Leverkusen ellen megnyert mérkőzésen sérülés miatt lecserélt Christian Pulisic vádliszakadás miatt néhány hét pihenőre kényszerül.

A németek többet birtokolták a labdát az egész mérkőzésen, és az 51. percben a csereként beállt Jacob Bruun Larsen góljával megszerezték a vezetést (1–0). A 20 éves dán szélső sorozatban a harmadik tétmérkőzésén volt eredményes

A 69. percben Marco Reus harcolt ki büntetőt, de Paco Alcácer a lécre bombázta a labdát.

Három perccel később Reus passzát követően már nem hibázott a spanyol támadó (2–0).

A 3–0-s végeredményt Reus állította be a 92. percben.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Atlético Madrid (spanyol)–FC Bruges (belga) 3–1
(Griezmann 28., 67., Koke 93., ill. Groeneveld 39.)
Borussia Dortmund (német)–Monaco (francia) 3–0 (Larsen 51., Paco Alcácer 72., Reus 92.)