BL: a BATE Boriszov megint nem jut fel a főtáblára

M. D.M. D.
2019.07.31. 21:29
A Rosenborg kiejtette a BATE Boriszovot (Fotó: rbk.no)
Idén sem jut fel a Bajnokok Ligája főtáblájára a fehérorosz bajnok BATE Boriszov, mivel a második selejtezőkörben 2–0-ra elveszítette a Rosenborg elleni idegenbeli visszavágót, így 3–2-es összesítéssel kiesett, és csak az Európa-ligában folytathatja szereplését.

A norvégiai visszavágón a BATE az utolsó húsz perchez érve még továbbjutásra állt, ám a 73. percben a hazaiak Pal André Helland tizenegyesgóljával megszerezték a vezetést, majd Alexander Söderlund is betalált. A fehéroroszoknak egy szépítő gól hosszabbítást ért volna, de ezt nem sikerült megszereznie, így a BATE sorozatban negyedik évben vérzett el a Bajnokok Ligája selejtezőjében.

A boriszovi alakulat legutóbb a 2015–2016-os idényben szerepelt a BL főtábláján, akkor a Barcelona, a Roma és a Bayer Leverkusen mögött öt ponttal negyedik lett csoportjában.

A szlovén bajnok Maribor a 2–1-es hazai győzelem után Svédországban ugyanilyen különbségű vereséget szenvedett az AIK-tól, majd a hosszabbítás elején újabb gólt kapott – így 1–0 után ismét kiesésre állt –, ám a 117. percben Alexandru Cretu fejesével kiharcolta a továbbjutást.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 2. KÖR, VISSZAVÁGÓ
HJK (finn)–Crvena zvezda (szerb) 2–1
(Dahlström 46., Riski 92., ill. Jovancsics 56.)
AIK (svéd)–NK Maribor (szlovén) 3–2
(Karlsson 5., S. Larsson 61., Elyounoussi 93., ill. Kotnik 48., Cretu 117.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: az NK Maribor, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
FC Köbenhavn (dán)–The New Saints (walesi) 1–0 (Zeca 52.)

PAOK (görög)–Ajax (holland)
Crvena zvezda (szerb)–FC Köbenhavn (dán)
Maribor (szlovén)–Rosenborg (norvég)
NEM BAJNOKI ÁG

Istanbul Basaksehir (török)–Olympiakosz Pireusz (görög)
FK Krasznodar (orosz)–FC Porto (portugál)
FC Bruges (belga)–Dinamo Kijev (ukrán)
FC Basel (svájci)–LASK Linz (osztrák)
Az első mérkőzéseket augusztus 6-án vagy 7-én, a visszavágókat augusztus 13-án rendezik meg.