BL: a 8–2-es Barca-veréssel sok statisztikát átírt a Bayern

K. Zs.K. Zs.
2020.08.15. 00:32
Egy Bayern-gólöröm a sokból (Fotó: AFP)
Mint beszámoltunk róla, a Bayern München 8–2-re legyőzte a Barcelonát a labdarúgó Bajnokok Ligája pénteki negyeddöntőjében. Íme, néhány statisztika az elképesztő eredmény feldolgozásához!

• Most szerzett először egy csapat nyolc gólt a BL-ben egyenes kieséses mérkőzésen. Ami a gólkülönbséget illeti, a Bayern München beállította a 2006–2007-es kiírás Manchester United–Roma csatájának visszavágóján (7–1) jegyzőkönyvezett negyeddöntős BL-rekordot.

A Bayern München eggyel több gólt (8) szerzett péntek este, mint ahányszor a Barcelona kapura lövéssel/fejeléssel kísérletezett (7).

• Robert Lewandowski megszerezte az 50. Bajnokok Ligája-gólját a Bayern München színeiben, ehhez 60 mérkőzésre volt szüksége. Egyedül Cristiano Ronaldo jutott el gyorsabban az 50-ig, még a Real Madridban (50 meccs).

• Cristiano Ronaldo (2014, 8 meccs; 2018, 11 meccs), Ruud van Nistelrooy (2003, 9 meccs) és Luis Aragonés (1970, 8 meccs) után Robert Lewandowski a negyedik olyan labdarúgó, aki egymást követő nyolc BEK/BL-mérkőzésen gólt szerez. A Bayern eddigi európai kuparekordját Jürgen Klinsmann tartotta 1996 óta hét mérkőzéssel.

A pénteken duplázó Thomas Müller már hat BL-gólt szerzett a Barcelona ellen, ezzel megelőzte az eddigi rekordert, Andrij Sevcsenkót (5). A BL egyenes kieséses szakaszában Müller a harmadik leggólerősebb játékos Cristiano Ronaldo (67) és Lionel Messi (47) után.

• A Bayern München 155 szerzett gólnál jár az idény összes tétmérkőzését számítva, ez már több, mint az 1972–1973-ból származó eddigi klubrekord (152). A BL-ben eddig szerzett 39 gólja is klubcsúcs.

Hansi Flick első hat BL-mérkőzésén 26 gólt szerzett a Bayern München, ez öttel több, mint amennyi bármelyik más tréner első hat BL-meccsén született valaha is.

• A Barca előtt két hamburgi csapat volt a Bayern legutóbbi nyolcgólos áldozata: a St. Pauli (2011) és a Hamburger SV (2013, 2015, 2017).

• Három BL-elődöntősnek lesz német edzője, ilyen dominancia még nem volt egy ország trénerei részéről. Ha Hans-Dieter Flick bejut a döntőbe, biztosan német kollégával néz majd farkasszemet: a másik ágon a PSG-t Thomas Tuchel, a Leipziget Julian Nagelsmann irányítja.

2006 óta a jelenlegi az első olyan BL-kiírás, amelyikben az utóbbi másfél évtized két kiemelkedő világklasszisa – Lionel Messi és Cristiano Ronaldo – közül egyik sem jut el az elődöntőig.

2007 óta először fordul elő, hogy nem lesz spanyol csapat a Bajnokok Ligája elődöntőjében.

Forrás: Gracenote, Kicker, Opta, Squawka Football, Stars Foot, uefa-com

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ
Barcelona (spanyol)–Bayern München (német) 2–8 (1–4)
Lisszabon, Estádio da Luz, zárt kapuk mögött. Vezette: Skomina (szlovén)
BARCELONA: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – S. Roberto (Griezmann, a szünetben), Busquets (Ansu Fati, 70.), F. de Jong, Ar. Vidal – Messi, L. Suárez. Vezetőedző: Quique Setién
BAYERN: Neuer – Kimmich, J. Boateng (Süle, 71.), Alaba, Davies (L. Hernández, 84.) – Goretzka (Tolisso, 84.), Thiago – Gnabry (Coutinho, 70.), T. Müller, Perisic (Coman, 67.) – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick
Gólszerző: Alaba (7. – öngól), L. Suárez (57.), ill. T. Müller (4., 31.), Perisic (22.), Gnabry (28.), Kimmich (63.), Lewandowski (82.), Coutinho (85., 89.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!