Universiade: Baji Balázs nem talált legyőzőre 110 gáton

MTI MTIMTI MTI
2017.08.27. 16:11
Baji Balázs aranyérmes lett 110 gáton (Fotó: Facebook/MEFS)
Baji Balázs aranyérmes lett 110 méteres gátfutásban vasárnap a tajvani universiadén. A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) tájékoztatása szerint a versenynapot többször is hatalmas zápor szakította meg, a 110 gát döntőjére csaknem félórás csúszással került sor.

A finálé első rajtja sikertelen volt, a nemrég Londonban világbajnoki harmadik magyar sárga lapot kapott. A második startot azonban már remekül elkapta, rövid ideig együtt haladt riválisaival, majd a táv közepétől mindenkit maga mögött hagyott, és 13.35 másodperces eredménnyel nyert. A második helyen a hazai közönség előtt szereplő Csen Kuei-ru ért célba 13.55 mp-cel, míg a lengyel Damian Czykier 13.56-tal lett harmadik.

Baji a magyar küldöttség tizenkettedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén. Szatmári András, Márton Anna (mindkettő kard), Kreiss Fanni (tőr), valamint Olasz Anna (10 km nyílt vízi úszás) után ötödik magyarként lett aranyérmes az universiadén.

Amint arról beszámoltunk, női vízilabda-válogatottunk Oroszországot legyőzve döntőbe jutott, míg Olasz Anna aranyérméről ide kattintva olvashatnak bővebben.