Atlétika: Thompson a világ idei legjobbjával győzött 200 m-en

MTI MTIMTI MTI
2017.05.21. 13:34
A kétszeres olimpiai bajnok Elaine Thompson beállította a világ idei legjobb eredményét 200 méteres női síkfutásban a Kingstonban rendezett meghívásos nemzetközi atlétikai versenyen.

A 21.66 másodperces egyéni legjobbal rendelkező, 24 éves jamaicai sprinter ezúttal 22.09-cel győzött, ilyen jó időt az idén csak az amerikai Tori Bowie és Deajah Stevens ért el a félkörös távon.

A férfiak hasonló számát a kanadaiak olimpiai ezüstérmese, Andre De Grasse nyerte meg 20.14 másodperccel.

Száz méteren a férfiaknál a hazai közönség előtt futó Yohan Blake diadalmaskodott a jamaicai fővárosban, 9.93 másodperc alatt teljesítve a távot. Mögötte az amerikai Ronnie Baker és Mike Rodgers 9.98, illetve 10.02 alatt ért célba. A nőknél – célfotóval – az ugyancsak amerikai Morolake Akinosun nyert a trinidadi Michelle Lee-Ahye előtt. Mindkettőjük ideje 11.06 volt, míg a harmadik a szintén amerikai, négyszeres olimpiai bajnok Allyson Felix lett idénybeli legjobbjával, 11.07-tel.

A férfiak 400 méteres gátfutó számában a brit virgin-szigeteki Kyron McMaster győzött 47.80 másodperccel, amely ugyancsak a világ idei legjobb eredménye.