Atlétika: fantasztikus eredmény a félmaratoni-vb-n

2018.03.25. 00:41
A nőknél az etióp Netsanet Gudeta Kebede, a férfiaknál pedig a kenyai Geoffrey Kamworor nyerte meg a 24. félmaratoni-világbajnokságot, amelyet szombaton a spanyolországi Valenciában rendeztek meg.

A nők közöttNetsanet Gudeta Kebede 1:06:11 órával diadalmaskodott, azaz minden idők legjobb eredményét érte el olyan félmaratoni-versenyen, amelyen a nőket nem a férfiakkal közösen indították el. (A kevert rajtos viadalok legjobb női ideje, az 1:04:51 tavaly ősz óta a kenyai Joyciline Jepkosgeié – ő most a második helyen végzett.)Netsanet Gudeta Kebede 1:06:11 órával diadalmaskodott, azaz minden idők legjobb eredményét érte el olyan félmaratoni-versenyen, amelyen a nőket nem a férfiakkal közösen indították el. (A kevert rajtos viadalok legjobb női ideje, az 1:04:51 tavaly ősz óta a kenyai Joyciline Jepkosgeié – ő most a második helyen végzett.)

A 27 esztendős Gudeta a győztesnek járó 30 000 dolláron felül további 50 000-rel gazdagodott kiváló időeredményének köszönhetően.