Atlétika: az olimpiai bajnok nyerte a berlini maratonit

MTI MTIMTI MTI
2017.09.24. 13:47
A férfiaknál az olimpiai bajnok Eliud Kipchoge nyerte meg a vasárnap rendezett 44. berlini maratonit.

A kenyai futó nagy csatát vívott a verseny meglepetésemberével, az etióp Guye Adolával, akit végül a 41. kilométeren szakított le.

„Nagyon boldog vagyok, noha nem voltak barátságosak a körülmények az eső miatt, de szerencsére a szél nem fújt erősen" – mondta a győztes, aki szerette volna megdönteni Dennis Kimetto világcsúcsát, azonban végül alig több mint fél perccel elmaradt a 2:02:57 órás rekordtól.

Kipchoge 2015 után másodszor diadalmaskodott a német fővárosban, ám Adola sem szomorkodhat, ugyanis pályafutása első maratoniján lett második, ráadásul olyan idővel, amilyet még sosem ért el debütáló versenyző a klasszikus távon.

A nőknél Gladys Cherono révén szintén kenyai siker született.