Atlétika: az első maratonija volt – azonnal nyert New Yorkban!

MTI MTIMTI MTI
2019.11.03. 18:57
Joyciline Jepkosgei remek idővel ért célba (Fotó: AFP)
A férfiaknál Geoffrey Kamworor, a nőknél Joyciline Jepkosgei nyerte meg vasárnap a New York-i Maratonit.

A klasszikus távú – 42.195 kilométeres – verseny női mezőnyében a 25 éves kenyai Joyciline Jepkosgei élete első maratoni versenyét teljesítette, és 2:22:38 órás győztes ideje 53 másodperccel volt gyorsabb, mint honfitársáé, a négyszeres New York-i bajnoki Mary Keitanyé, aki a második helyen ért célba.

A félmaratoni táv világrekordját tartó Jepkosgei hét másodperccel maradt el a pályacsúcstól, és Margaret Okayo 2001-es sikere óta a legfiatalabb győztese lett a versenynek. A kenyai sportoló márciusban a New York-i félmaratonit is megnyerte, ezzel az első futó, aki egy éven belül mindkét versenyen diadalmaskodott.

A férfiaknál a kenyai Geoffrey Kamworor három éven belül másodszor diadalmaskodott. Idén 2:08:13 órás eredményre volt szüksége a győzelemhez a félmaratoni táv világcsúcstartójának.