Az Egyesült Államok 4x100-as váltója: Noah Lyles, Michael Rodgers, Christian Coleman és Justin Gatlin (Fotó: AFP)

 

A MAGYAR VB-CSAPAT
Férfiak

Halász Bence (kalapácsvetés) – bronzérmet szerzett!
Huszák János (diszkoszvetés) – nem jutott döntőbe
Helebrandt Máté (50 km gyaloglás) – feladta
Pars Krisztián (kalapácsvetés) – nem jutott döntőbe
Rivasz-Tóth Norbert (gerelyhajítás) – a 9. helyen végzett
Szűcs Valdó (110 m gát) – nem jutott tovább az előfutamból
Venyercsán Bence (50 km gyaloglás) – 26. lett

Nők
Farkas Petra
(távolugrás) – nem jutott döntőbe
Gyurátz Réka (kalapács) – nem jutott döntőbe
Kerekes Gréta (100 m gát) – nem jutott tovább az előfutamból
Krizsán Xénia (hétpróba) – sérülése kiújult, nem állhatott rajthoz
Kozák Luca (100 m gát) – elődöntőbe jutott, a 13. helyen végzett
Madarász Viktória (20 km gyaloglás) – a 39. helyen végzett
Márton Anita (súlylökés) – az 5. helyen végzett
Nguyen Anasztázia (távolugrás) a 12. helyen végzett
Szilágyi Réka (gerelyhajítás) – nem jutott döntőbe
Wagner-Gyürkés Viktória (3000 m akadály) – nem jutott döntőbe

ÉREMTÁBLÁZAT 
ORSZÁG ARANY EZÜST BRONZ ÖSSZESEN
Egyesült Államok 14 11 4 29
Kenya 5 2 4 11
Jamaica 3 5 4 12
Kína 3 3 3   9
Etiópia 2 5 1   8
Egyéni indulók*
2 3 1   6
Nagy-Britannia 2 3   5
Németország 2 4   6
Japán 2 1   3
Hollandia 2   2
Uganda 2   2
Lengyelország 1 2 3   6
Bahrein 1 1 1   3
Kuba 1 1 1   3
Svédország 1 1 1   3
Bahama-szigetek 1 1   2
Katar 1 1   2
Ausztrália 1   1
Grenada 1   1
Norvégia 1   1
Venezuela 1   1
Észtország 2   2
Ukrajna 2   2
Kanada 1 4   5
Belgium 1 1   2
Franciaország 1 1   2
Kolumbia 1 1   2
Algéria 1   1
Bosznia-Hercegovina 1   1
Portugália 1   1
Ausztria 2   2
Burkina Faso 1   1
Ecuador 1   1
Elefántcsontpart 1   1
Görögország 1   1
Horvátország 1   1
MAGYARORSZÁG 1   1
Marokkó 1   1
Namíbia 1   1
Nigéria 1   1
Olaszország 1   1
Spanyolország 1   1
Svájc 1   1
Új-Zéland 1   1
ÖSSZESEN 49 49 51 149
*orosz versenyzők az IAAF engedélyével csak egyéni indulókként vehettek részt a világbajnokságon.
A GYŐZTESEK
VERSENYSZÁM
FÉRFIAK NŐK
100 m Christian Coleman
(Egyesült Államok)
Shelly-Ann Fraser-Pryce
(Jamaica)
200 mNoah Lyles
(Egyesült Államok)
Dina Asher-Smith
(Nagy-Britannia)
400 m Steven Gardiner
(Bahama-szigetek)
Szalva Eid Naszer
(Bahrein)
800 m Donavan Brazier
(Egyesült Államok)
Halimah Nakaayi
(Uganda)
1500 m Timothy Cheruyiot
(Kenya)
Sifan Hassan
(Hollandia)
5000 m Muktar Edris
(Etiópia)
Hellen Obiri
(Kenya)
10 000 m
Joshua Cheptegei
(Uganda)
Sifan Hassan
(Hollandia)
MaratoniLelisa Desisa
(Etiópia)
Ruth Chepngetich
(Kenya)
110 m gát/100 m gát
Grant Holloway
(Egyesült Államok)
Nia Ali
(Egyesült Államok)
400 m gát
Karsten Warholm
(Norvégia)
Dalilah Muhammad
(Egyesült Államok)
3000 m akadály
Conseslus Kipruto
(Kenya)
Beatrice Chepkoech
(Kenya)
20 km gyaloglás
Jamanisi Tosikazu
(Japán)
Liu Hung (Kína)
50 km gyaloglás 
Szuzuki Juszuke
(Japán)
Liang Zsuj
(Kína)
4x100 m váltó
Egyesült Államok
(Christian Coleman, Justin Gatlin, Michael Rodgers, Noah Lyles)
Jamaica
(Natalliah Whyte, Shelly-Ann Fraser-Pryce, Jonielle Smith, Shericka Jackson)
4x400 m váltó Egyesült Államok
(Fred Kerley, Michael Cherry, Wil London, Rai Benjamin)
Egyesült Államok
(Phyllis Francis, Sydney McLaughlin, Dalilah Muhammad, Wadeline Jonathas)
4x400 m mix váltó
Egyesült Államok
(Wilbert London, Allyson Felix, Courtney Okolo, Michael Cherry)
Magas Mutaz Essza Barsim
(Katar)
Marija Laszickene
(egyéni induló)
Rúd Sam Kendricks
(Egyesült Államok)
Anzselika Szidorova
(egyéni induló)
Távol Tajay Gayle
(Jamaica)
Malaika Mihambo
(Németország)
Hármas Christian Taylor
(Egyesült Államok)
Yulimar Rojas
(Venezuela)
Súly Joe Kovacs
(Egyesült Államok)
Kung Li-csiao
(Kína)
DiszkoszDaniel Stahl
(Svédország)
Yaimé Pérez
(Kuba)
GerelyAnderson Peters
(Grenada)
Kelsey-Lee Barber
(Ausztrália)
KalapácsPawel Fajdek
(Lengyelország)
DeAnna Price
(Egyesült Államok)
Tízpróba/hétpróba Niklas Kaul
(Németország)
Katarina Johnson-Thompson
(Nagy-Britannia)

 

1. VERSENYNAP – szeptember 27., péntek
15.30:
férfi távolugrás, selejtező
15.35: férfi 100 m, előselejtező
15.40: női kalapácsvetés, selejtező, A-csoport (Gyurátz Réka)
16.10: női 800 m, előfutamok
16.30: női rúdugrás, selejtező
17.05: férfi 100 m, előfutamok
17.10: női kalapácsvetés, selejtező, B-csoport (Gyurátz Réka)
17.40: női magasugrás, selejtező
18.00: női 3000 m akadályfutás, előfutamok (Gyürkés Viktória)
18.25: férfi hármasugrás, selejtező
18.55: férfi 5000 m, előfutamok
19.30: férfi 400 m gát, előfutamok
22.59: női maratoni

2. VERSENYNAP szeptember 28., szombat
15.15: férfi diszkoszvetés, selejtező, A-csoport (Huszák János)
15.30: női 100 m, előfutamok
16.05: férfi 800 m, előfutamok
16.30: férfi rúdugrás, selejtező
16.45: férfi diszkoszvetés, selejtező, B-csoport (Huszák János)
17.05: férfi 400 m gát, elődöntő
17.45: férfi 100 m, elődöntő
18.15: női 800 m, elődöntő
18.25: női kalapácsvetés, döntő
19.00: 4x400 m mix váltó, előfutamok
19.40: férfi távolugrás, döntő
20.10: női 10 000 m, döntő
21.15: férfi 100 m, döntő
22.30: férfi 50 km gyaloglás (
Helebrandt Máté, Venyercsán Bence)
22.30: női 50 km gyaloglás

3. VERSENYNAP –  szeptember 29., vasárnap
19.05: férfi 200 m, előfutamok
19.40: női rúdugrás, döntő
20.20: női 100 m, elődöntő
20.45: férfi hármasugrás, döntő
20.55: férfi 800 m, elődöntő
21.35: 4x400 m mix váltó, döntő
22.20: női 100 m, döntő
22.30: női 20 km gyaloglás (Madarász Viktória)

4. VERSENYNAP – szeptember 30., hétfő
15.30: női gerelyhajítás, selejtező, A-csoport
16.05: női 200 m, előfutamok
17.00: női gerelyhajítás, selejtező, B-csoport (Szilágyi Réka)
17.20: női 400 m, előfutamok
19.05: férfi 110 m gát, előfutamok (Szűcs Valdó)
19.30: női magasugrás, döntő
19.50: férfi 200 m, elődöntő
20.20: férfi 5000 m, döntő
20.25: férfi diszkoszvetés, döntő
20.50: női 3000 m akadályfutás, döntő
21.10: női 800 m, döntő
21.40: férfi 400 m gát, döntő

5. VERSENYNAP – október 1., kedd
15.30: férfi kalapácsvetés, selejtező, A-csoport (Halász Bence, Pars Krisztián)
15.35: férfi 400 m, előfutamok
15.50: férfi magasugrás, selejtező
16.30: női 400 m gát, előfutamok
17.00: férfi kalapácsvetés, selejtező, B-csoport (Halász Bence, Pars Krisztián)
17.15: férfi 3000 m akadályfutás, előfutamok
19.05: férfi rúdugrás, döntő
19.50:
női 400 m, elődöntő
20.20: női gerelyhajítás, döntő
20.35:
női 200 m, elődöntő
21.10: férfi 800 m, döntő
21.40: férfi 200 m, döntő

6. VERSENYNAP – október 2., szerda
15.35: tízpróba, 100 m
15.45: női súlylökés, selejtező (Márton Anita)
16.05: hétpróba, 100 m gát
16.30: tízpróba, távolugrás
16.35: női 1500 m, előfutamok
17.00: női diszkoszvetés, selejtező, A-csoport
17.15: hétpróba, magasugrás
17.25: női 5000 m, előfutamok
17.50: tízpróba, súlylökés
18.25: női diszkoszvetés, selejtező, B-csoport
19.05: férfi 110 m gát, elődöntő
19.30: hétpróba, súlylökés
19.35: férfi 400 m, elődöntő
19.40: tízpróba, magasugrás
20.05: női 400 m gát, elődöntő
20.40: férfi kalapácsvetés, döntő (Halász Bence)
20.50:
hétpróba, 200 m
21.35: női 200 m, döntő
21.55: férfi 110 m gát, döntő
22.15:
tízpróba, 400 m

7. VERSENYNAP – október 3., csütörtök
15.35: tízpróba, 110 m gát
15.40: női hármasugrás, selejtező
16.30: tízpróba, diszkoszvetés, A-csoport
17.15: hétpróba, távolugrás
17.35: tízpróba, diszkoszvetés, B-csoport
18.05: tízpróba, rúdugrás, A-csoport
18.20: férfi súlylökés, selejtező, A-csoport
19.05: tízpróba, rúdugrás, B-csoport
19.10: hétpróba, gerelyhajítás
19.40: férfi súlylökés, selejtező, B-csoport
21.00: férfi 1500 m, előfutamok
21.05: tízpróba, gerelyhajítás, A-csoport
21.35: női súlylökés, döntő
22.00: női 1500 m, elődöntő
22.10: tízpróba, gerelyhajítás, B-csoport
22.50: női 400 m, döntő
23.05: hétpróba, 800 m
23.25: tízpróba, 1500 m

8. VERSENYNAP – október 4., péntek
19.10: férfi 1500 m, elődöntő
19.15: férfi magasugrás, döntő
19.40: női 4x100 m váltó, előfutamok
20.00: női diszkoszvetés, döntő
20.05: férfi 4x100 m váltó, előfutamok
20.30: női 400 m gát, döntő
20.45: férfi 3000 m akadályfutás, döntő
21.20: férfi 400 m, döntő
22.30: férfi 20 km gyaloglás

9. VERSENYNAP – október 5., szombat
15.30: férfi gerelyhajítás, selejtező, A-csoport (Rivasz-Tóth Norbert)
16.15: női 100 m gát, előfutamok (Kerekes Gréta, Kozák Luca)
16.50: női távolugrás, selejtező (Farkas Petra, Nguyen Anasztázia)
17.00: férfi gerelyhajítás, selejtező, B-csoport (Rivasz-Tóth Norbert)
18.55: női 4x400 m váltó, előfutamok
19.05: férfi súlylökés, döntő
19.25: férfi 4x400 m váltó, előfutamok
19.35: női hármasugrás, döntő
19.55: női 1500 m, döntő
20.25: női 5000 m, döntő
21.05: női 4x100 m váltó, döntő
21.15: férfi 4x100 m váltó, döntő
22.59: férfi maratoni

10. VERSENYNAP – október 6., vasárnap
18.05: női 100 m gát, elődöntő (Kozák Luca)
18.15: női távolugrás, döntő (Nguyen Anasztázia)
18.40: férfi 1500 m, döntő
18.55: férfi gerelyhajítás, döntő (Rivasz-Tóth Norbert)
19.00: férfi 10 000 m, döntő
19.50: női 100 m gát, döntő
20.15: női 4x400 m váltó, döntő
20.30: férfi 4x400 m váltó, döntő