Összes hírünk
Kiemelt híreink
Atlétika: négy évre eltiltották az Eb-győztes brit sprintert

A 29 éves futótól tavaly november 24-én vettek mintát, amelyben klenbuterol nyomaira bukkantak.

IAAF: ötös lista az Év férfi és női atlétája díjra

A tanács álláspontja 50, a szurkolóké, és a „családé” 25-25 százalékban számított bele a végeredménybe.

Atlétika: Mo Farah jövőre is rajthoz áll a London maratonin

Harmadszor fut majd hazája legnagyobb utcai versenyén azóta, hogy tavaly felhagyott a pályaversenyzéssel.

Ajánló: amit a futóedző nyújt – előnyök és hátrányok

Edzőt fogadni felelősségteljes döntés, és következményekkel, lemondásokkal jár.

Ajánló: rosszabbodott Makai Viktória lelkiállapota

Futás közben megtámadták és csaknem megerőszakolták – azóta is küzd a történtekkel.

A csendes futó – Moncz Attila publicisztikája

ALAPVONAL. Hogy önmagában Johnson lebukása mekkora esemény volt, annak érzékeltetésére, megemlíteném: a Reuters hírügynökség egy összefoglalójában azt írta, „…ez a nap változtatta meg az olimpiát és a sportot – örökre”.

Atlétika: Gebrselassie lemondott az elnöki posztról

Döntését azután hozta meg, hogy egy helyi versenyen a fiatal sportolók nem voltak hajlandóak kezet fogni a vezetőkkel.

Ajánló: Ultrabalaton novemberben

Miért lehet érdemes hosszabb túrázákhoz speciális talpbetétet tenni cipőnkbe vagy bakancsunkba?

Atlétikai vb: Dohába még a régi rend szerint lehet kijutni

A nemzetközi szövetség utolsó alkalommal tesz közzé vb-kvalifikációs szinteket.

Csupasport: gyors futónők mögött lassú férfiak

Miként élik meg a férfiak, hogy a gyengébbik nem képviselői erősebbek egy olyan fizikai terhelést jelentő sportban, mint a futás?

Atlétika: etióp és kenyai siker a New York-i maratonin

A férfiak között az etióp Lelisa Desisa, a nők versenyében pedig a kenyai Mary Keitany diadalmaskodott a vasárnap megrendezett New York City Marathonon.

Ajánló: nem kezdőknek való – brutálfutás kutyával!

A 74 éves hegymászólegenda, Reinhold Messner sarkos véleménye jelen kori követőiről.

Csupasport: Dombi Tibor és a nagy nap, végre rajt Torinóban!

Már a decemberi NFL-túrára is készen állnak a bőröndjei.

Atlétika: Kiptum megjavította a félmaratoni világcsúcsát

A férfiak mezőnyében a 21.1 kilométeres táv rekordját 2010 óta az eritreai Zersenay Tadese tartotta.

Atlétika: egy francia és egy brit az év legjobbja Európában

Kevin Mayer új világcsúcsot ért el tízpróbában, Dina Asher-Smith három Eb-aranyat nyert.

Atlétika: a magyar kormány garanciát vállal a budapesti vb-rendezésre

A nemzetközi szövetséget vezető Sebastian Coe szerint „Budapest a preferált pályázó”.

Ajánló: világcsúcs hetven felett; így került Kokó Manhattanbe

Az ohiói nagymamának ez volt a 116. maratonija, s korántsem az utolsó...

Ajánló: a cél helyett a szállodába futott az olimpiai bajnok

A hegymászósorozatban ezúttal a lengyel Jerzy Kukuczka tragédiáját elevenítik fel.

Csupasport: a támadás után Makai Viktória újra egyedül futna

Kiengedték a kórházból a legsikeresebb hazai ultrafutók egyikét.

Atlétika: felcsillant az olimpiai arany lehetősége, de ezüst lett

A magyar küldöttség zászlaját a mexikóvárosi megnyitóünnepségen is Kulcsár Gergely vitte.

Csupasport: „Futás alatt kapok választ a kérdéseimre”

A Junkies zenekar frontemberének, Szekeres Andrásnak tíz éve vált szenvedélyévé a futás.

Dopping: felfüggesztették az Eb-ezüstérmes versenyengedélyét

A 24 éves gyalogló a berlini szabadtéri kontinensviadalon országos csúccsal ért célba.

Atlétika: négyéves eltiltás az athéni maraton tavalyi bajnokának

A 23 éves hosszútávfutó versenyengedélyét már június 4-én felfüggesztette az IAAF.

Ajánló: „Néha kín, de jobb a kanapén feküdni?”

Enrico Maggiola egy parkban kezdett futni, most megnyerte a Korinthoszt, a Spartathlonon pedig legjobb olaszként végzett.

SPAR Budapest maratoni: újjáélesztett egy futót, majd befejezte a versenyt

Dr. Szarvas Gábor így is szintidőn belül teljesítette a 42 km-es távot.

Atlétika: meghalt két futó a walesi Cardiff Félmaratonin

A két versenyző a célba érkezés után lett rosszul, kórházba vitték őket, de nem tudtak segíteni rajtuk.

Atlétika: Farah Európa-csúccsal győzött Chicagóban

A legendás futó eredménye 37 másodperccel jobb az eddigi kontinentális rekordnál.

SPAR Budapest maratoni: új nevezési csúcs, Szabó Tünde nyert

A férfiaknál a tavalyi ezüstérmes Csere Gáspár ért elsőként a célba.

Ajánló: 13 órás küzdelem a sivatagban