Atlétika: várakozáson felüli év, 2023-ban vb-t rendeznénk

Gyulai Miklós tájékoztatása szerint a kormány és a sportvezetés is támogatja a pályázatot.

Atlétika: Krizsán második lett a szezonzáró viadalon

A másik magyar, a riói olimpián nyolcadik Zsivoczky-Farkas Györgyi a kilencedik helyen végzett.

Budapest Félmaraton: kenyai siker a férfiaknál, Kácser Zita győzött a nőknél

A férfiaknál a kenyai Wycliffe Kipkorir Biwot, a nőknél Kácser Zita győzött a Wizz Air Budapest Félmaratonon.

Atlétika: megdőlt a női 10 kilométer világcsúcsa

A 23 éves hosszútávfutó, Joyciline Jepkosgei elsőként került 30 perc alá.

Budapest félmaratoni: tizenötezer indulója lesz a fesztiválnak

Vasárnap 32. alkalommal kerül sor a Budapest Sportiroda (BSI) egyik legnagyobb rendezvényére, a Wizz Air Budapest Félmaratonra, melyen 15 000 indulóval számolnak a szervezők.

Atlétika: az EAA elnöke Európában rendezné a 2023-as vb-t

A Magyar Atlétikai Szövetség tárgyalásokat kezdeményezett az IAAF-el, hogy Budapest rendezhesse a vb-t.

Atlétika: Innentől a 13.10 az álomhatár – Baji Balázs

Márton Anita: Vérszemet kap az ember ilyenkor. Klasszisainkat köszöntötték.

IAAF: Diack fia lehet a korrupciós botrány kulcsfigurája

Diack több vezetőtársával együtt egymillió eurót (312 millió forintot) fogadott el az oroszoktól.

Atlétika: Bolt szerint a világcsúcsai 15-20 évig élnek majd

A nyolcszoros olimpiai bajnok Usain Bolt szerint a 100 és a 200 méteres síkfutás általa futott világrekordjait 15-20 évig senki nem dönti meg.

Atlétika Szuper Liga: Márton Anita két számban is győzött

Márton Anita súlylökésben és diszkoszvetésben is diadalmaskodott vasárnap a 3. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjében, amelyet a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban rendeztek meg.

Atlétika: Baji óriási fölénnyel győzött 110 gáton

A Gyulai István Memorial és az országos bajnokság után a harmadik legfontosabb magyarországi verseny a Szuper Liga-döntő.

Az olimpiai bajnok csúcsformában zárta a Gyémánt Ligát

Nagyszerű versenyeket láthattak a nézők Brüsszelben • Az idei győztesek névsora.

Atlétika: Baji Balázs harmadik lett Zágrábban

A semleges színekben versenyző vb-második orosz Szergej Subenkov 13.12-vel győzött.

Atlétika: „A világbajnokságon a sportolók csaknem fele doppingolt”

A 2011-es tegui vb-n 1202 sportoló vett részt, akiknek 40 százaléka doppingolt a kutatás szerint.

Universiade: atléta szállította a 13. magyar érmet

Öt arany, négy ezüst, négy bronz az eddigi éremtermésünk Tajpejben.

Universiade: Baji Balázs nem talált legyőzőre 110 gáton

A finálé első rajtja sikertelen volt, a nemrég Londonban világbajnoki harmadik magyar sárga lapot kapott.

Gyémánt Liga: Márton Anita ezüstérmes a zürichi döntőben

Mo Farah 5000 méteren aratott győzelemmel búcsúzott az atlétikai pályaversenyektől.

Atlétika: kóstolja meg Usain Bolt hamburgereit!

A profi sporttól visszavonult jamaicai atléta és társai bővítik a gyorsétteremláncukat.

Atlétika: kilenc év után átvehette pekingi ezüstérmét a gyalogló

Shalane Flanagan amerikai atléta portlandi otthonában vehette át a pekingi olimpián női 10 000 méteren szerzett ezüstérmét, kilenc évvel a 2008. augusztus 15-i verseny után.

Gyémánt Liga: Barsim a világ idei legjobbjával nyert Birminghamben

A 26 éves friss világbajnok katari versenyző 240 cm-re javította a világ idei legjobb eredményét.

Gyémánt Liga: Baji Balázs negyedik Birminghamben

A viadal honlapja szerint a magyar sprinter ezúttal 13.47 másodperces idővel ért célba.

Atlétika: 4 évre eltiltották a vb-bronzérmes orosz hármasugrónőt

A döntést a CAS hozta meg, mivel az orosz szakági szövetséget 2015 novemberében felfüggesztették.

Boncolni kellene – Malonyai Péter publicisztikája

NS-VÉLEMÉNY. „A doppingolt sün már rég a célban van, amikor a kontrollnyúl odaér.”

Atlétika: világcsúcsra hajtott, de még az első helyről is lemaradt

A világcsúcs megdöntése helyett meglepetésre csak második lett egy franciaországi atlétikai versenyen Christian Taylor, a férfi hármasugrás olimpiai és világbajnoka.

Atlétikai vb: Gyulai Miklós igyekszik két lábbal a földön maradni

A magyar szövetség elnöke Baji Balázs és Márton Anita érmeiről, a fiatalokról és persze Usain Bolt visszavonulásáról.

Atlétika: Remélem, ez egy új kezdet – Baji Balázs

Baji Balázs abban bízik, hogy a múlt heti, londoni atlétikai világbajnokságon szerzett bronzérme egy új kezdet a pályafutásában.

Atlétikai vb: Bolt letérdelésében minden benne van – képek

Emlékezetes atlétikai világbajnokságot rendeztek Londonban. A legjobb felvételekből válogattunk.

Atlétika: rendezzünk világbajnokságot? – szavazás

Magyarország legyen-e a házigazdája a közeljövőben egy újabb nagy világeseménynek?

Atlétika: Nem leszek közülük való – Usain Bolt

A nyolcszoros olimpiai bajnok biztosan nem tér vissza a profi sportba.

Üzenet Londonból – Csinta Samu publicisztikája

NS-VÉLEMÉNY. Az érdekek dirigálta, az emberi felháborodás spontaneitásában egyre kevésbé hívő világban egyszer csak több ezer ember adott hangot a véleményének: tűnjenek el az atlétikából az önszántukból besározódó emberek!

Atlétikai vb: a 30. helyen végeztünk az éremtáblán

Egyesült Államok, Kenya, Dél-Afrika az első három helyezett sorrendje • Jamaica egy arannyal zárt.

Atlétikai vb: zárásként Trinidad és Tobagó-i arany

Az amerikaiak az utolsó 100 méteren vesztették el a férfi 4x400 m váltó első helyét.

Atlétikai vb: újabb jamaicai váltó szállt el sérülés miatt

Anneisha McLaughlin-Whilby megsérült, az amerikaiak hat másodperces előnnyel nyertek.

Atlétikai vb: horvát, kenyai és katari aranyérem

A kétszeres olimpiai bajnok Sandra Perkovic 2013 után másodszor lett világbajnok.

Atlétikai vb: új nézőcsúcsot hozott a londoni világbajnokság

Több mint 705 ezer jegyet adtak el, ami rekord a viadalok történetében.

Atlétikai vb: Semenya simán nyert 800 méteren

A dél-afrikai futó a célegyenesben hagyta faképnél a másik két dobogóst.

Atlétikai vb: kenyai aranyérem női 5000 méteren

Hellen Obiri az utolsó körben lépett el könnyedén az etióp Almaz Ayana mellett.

Atlétikai vb: Helebrandt Mátéék megkapták a választ

Magyarország a 30. helyen végzett az éremtáblán • Trinidad és Tobagó-i arannyal zárult a vb.

Atlétika: erős magyar csapat lesz a tokiói olimpiára

Régen volt arra példa, hogy nyolc versenyzőnk végezzen a legjobb 16 között a vébén.

Atlétikai vb: Kolumbia is szerzett egy aranyérmet

Éider Arévalo nyerte a férfi 20 kilométeres gyaloglást.