Atlétika: megműtötték a női kalapácsvetés olimpiai bajnokát

„Az operáció során kiderült, hogy a vártnál nagyobb a baj.”

Atlétika: újabb műtét vár a visszatérésre készülő Parsra

Doppingvétség miatt kapott másfél éves eltiltása a múlt héten járt le.

Gyémánt Liga: csaknem 23 éves világcsúcsot döntöttek meg

A 26 éves futó az orosz Szvetlana Masztyerkova rekordját javította meg 23 századmásodperccel.

Ramil Guliyev: Ez az én utam! – interjú

A keddi Gyulai Memorial egyik sztárja Ramil Guliyev, a világ- és Európa-bajnok azeri-török sprinter volt.

Családi arany – Csinta Samu publicisztikája

ALAPVONAL. Ahogy az illik egy, a nemzetközi atlétikai versenynaptárban egyre előkelőbb helyet elfoglaló viadalhoz. Amelyet minden pillanatban beleng a névadó Gyulai István emléke.

Gyulai Memorial: „Egyértelműen nagyszerű versenyt zártunk”

„A pontszámítás szerint 90 ezer fölé jutottunk, a verseny történetében harmadik alkalommal.”

Atlétika: Usain Bolt beszólt a jamaicai férfi sprintereknek

„Egész egyszerűen az a helyzet, hogy a nők okosabbak, céltudatosabbak, gazdagok akarnak lenni.”

Gyulai Memorial: Taylor, Coleman és Miller-Uibo is parádézott

Női 100 gáton Kozák Luca és Kerekes Gréta is 13 másodperc alá került.

Balaton, szilvapálinka, 90 év, és Európa-bajnok távolugrónk emlékei

Magasugró akart lenni, váltófutásban is országos bajnok lett, és Európa legjobbja távolugrásban.

Gyulai Memorial: Nguyen egyéni csúccsal harmadik távolban

Márton Anita 18 méter feletti teljesítménnyel negyedik lett női súlylökésben.

Gyulai Memorial: Halász második férfi kalapácsvetésben

A versenyszámot a világ- és Európa-bajnok lengyel Pawel Fajdek nyerte 80.49 méterrel.

Gyulai Memorial: világcsúcsra tör női 2000 méteren Dibaba

Bejelentették, hogy a remek mezőnyt vonzó verseny a következő három évben is Fehérváron lesz.

Atlétika: Pars úgy véli, ehhez az ő ősereje is kevés lenne

„A fájdalom nagy úr, ha elkezd valami hasítóan fájni, menthetetlenül szétesik a mozgás, borul minden.”

Atlétika: Márton Anita erősebbnek érzi magát, mint Rióban volt

Egy kisebb technikai hiba miatt elúszott a Gyémánt Liga döntője, de számolt ezzel olimpiai bronzérmes súlylökőnk.

Gyémánt Liga: Lyles nagyszerű idővel nyerte a férfi 200 métert

A 21 éves sprinter 19.50 másodperc alatt ért célba, ennél jobbat legutóbb 2012-ben futottak.

Gyulai Memorial: négy világcsúcstartó és nyolc világranglista-vezető jön

„Az Európa-bajnoki dobogósok száma 26, s 32-en vannak olyanok, akik saját kontinensük bajnokai.”

Gyulai Memorial: nagy verseny várható női 200 méteren

Indul a 400 méter olimpiai bajnoka és a 100 méter világranglista-vezetője.

Atlétika: minden idők 3. legjobb eredményét ugrotta Will Claye

A 28 éves hármasugró a hatodik, aki túljutott a 18 méteres álomhatáron a sportág történelme során.

Gyémánt Liga: Semenya nyert 800 méteren; Márton Anita 9.

Semenya egyelőre nem köteles betartani az IAAF tesztoszteronszabályozását.

Atlétika: visszavonult Tóth Lívia universiade-győztes futó

Koós-Hutás László edző tanítványa még 39 évesen is heti négyszer-ötször edz.

Atlétika: a 100 gát világcsúcstartója a Gyulai Memorialon

Kendra Harrison két éve 12.28 mp-es fantasztikus versenycsúcsot futott Székesfehérváron.

Atlétika: aláírták a nyíregyházi sportközpont kivitelezői szerződését

Aláírták a 6.8 milliárd forintból, kormányzati támogatás segítségével megépülő új atlétikai központ kivitelezői szerződését csütörtökön Nyíregyházán.

Atlétika: Kipchoge a bécsi maratonin próbál meg újra két óra alá kerülni

A kétórás álomhatár áttörésével eddig csak nem hivatalosan próbálkozott.

EJ: nem volt esélye a döntőre a magyar atlétacsapatnak

A szakadó esőben a legjobban ezúttal is az egyéniben bronzérmes Kerekes Gréta szerepelt.

EJ: Működőképes modell lehet a Dinamikus Új Atlétika – Baji

A vb-bronzérmes gátfutó szerint a hazai szövetség elégedett lehet a játékokon részt vevő atlétákkal.

Atlétika: Jó messzire hajítottam a mankóimat – Baji Balázs

A vb-bronzérmes gátfutó az idén már nem indul versenyen, de jó eséllyel ott lesz a 2020-as olimpián.

Atlétika: Felnőttem a nagy versenyekhez – Krizsán Xénia

A 25 éves országos csúcsot megdöntő hétpróbázó örül, hogy végre sérülésmentes volt a felkészülése.

Európai Játékok: elődöntős a magyar atlétacsapat

Negyeddöntős csoportja második helyén végzett válogatottunk.

Európai Játékok: Kerekes Gréta bronzérmes 100 gáton

A magyar válogatott a csoportjában a második helyen zárt vasárnap.

Hétpróba: Krizsán országos csúccsal lett második

Csak az olimpiai és világbajnok belga Nafissatou Thiam tudta megelőzni.

Atlétika: Szabó Barbaráé az idei legjobb magyar eredmény

A 29 éves versenyző 184 centiméteres ugrásával a második helyen végzett Németországban.

Maratoni: négyéves eltiltást kapott az olimpiai ezüstérmes

A 35 éves futó a 2016-os riói játékokon lett második, a 2015-ös pekingi vb-n pedig bronzérmet szerzett.

Gyémánt Liga: remekelt két etióp, drámai beesés 110 gáton

Andre de Grasse két év után nyert versenyt újra az első számú IAAF-sorozaton.

Atlétika: Halász Bence harmadik lett Lengyelországban

A magyar versenyző, aki már teljesítette a tokiói olimpiai induláshoz szükséges szintet, ezúttal 78.07 méterig jutott.

Ajánló: futás mellett jógával az olimpiai kvótáért

Az áprilisi félmaratoni után újabb budapesti viadalon győzött az olimpikon Virág-Erdélyi Zsófia.

Atlétika: jó mentora volt – interjú Gyulai Miklóssal

Gyulai biztos benne, hogy a 2023-as világbajnokság évtizedekre megoldhatja a magyar atlétika helyzetét.

Atlétika: meglepetésparti keretében köszöntötték a 30 éves Bajit

A két műtéten is átesett gátfutó lassan elkezdi az edzéseket is, cél a 2020-as tokiói olimpia.

Atlétika: jól ismert, visszatérő világsztárok a Gyulai Memorialon

Olimpiai bajnokok sora vesz részt a július 9-én sorra kerülő székesfehérvári viadalon.

Gyémánt Liga: Coleman a világ idei legjobbjával nyert 100 méteren

Wagner-Gyürkés Viktória egyéni rekorddal a 15. lett női 3000 méter akadályon.

Műanyagbumm! – Vincze András publicisztikája

ALAPVONAL. Ha nincsenek félelmeink, jövőnk sem lesz, márpedig nagyon úgy tetszik, hogy mi még mindig túl nagy magabiztossággal vágunk neki minden útnak.

Dopping: kilenc hónapos eltiltás egy kenyai maratonfutónak

Az utóbbi hónapokban már több mint 30 kenyai atlétát tiltottak el doppingolás miatt, köztük olimpiai bajnokokat.

Atlétika: megvan a harmadik tokiói kvóta, Halász Bence „dobta” össze

A 21 éves versenyző Lengyelországban több mint másfél méterrel megdöntötte az idei legjobbját.

Atlétika: Márton Anita nem jutott döntőbe Finnországban

A magyar súlylökő 16.95 méteres eredményével tizedik helyen végzett.

Atlétika: a sportág magyar „seriffje” az országváltókról

„Itt nem csupán a megvásárolt sportsikerekről van szó, hanem emberi sorsokról is.”

Atlétika: Gusztos és Suha nyerte a vasárnapi félmaratonit

A dél-balatoni futóversenyen 270-en álltak rajthoz.