Tottenham–Liverpool: mindkét balhátvéd betalált

2016.08.27. 13:20
Egyenlő felek csatája – pontosztozkodással ért véget a Spurs–Pool (Fotó: AFP)
A Liverpool az első, a házigazda Tottenham Hotspur a második félidőben talált be az angol Premier League 3. fordulójának nyitó mérkőzésén, így döntetlenre végződött a rangadó.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Liverpool 1–1 (D. Rose 72., ill. Milner 43. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Minden benne volt a Tottenham és a Liverpool bajnokijának első félidejében, amit szeretünk a futballban: jó iramban, élvezhető támadásokat vezetve játszottak a felek, láttunk nagy védéseket, mentéseket (a sérült Hugo Llorist helyettesítő Michel Vorm két Coutinho-ziccert is hárított lábbal, Sadio Manét meg kétszer szerelte zseniális becsúszással, egyszer a 16-oson belül ráadásul) és ígéretes lövéseket (Simon Mignolet az előző meccseken öt, kapuja felületére tartó próbálkozás után is kapitulált, de most szépen hárította Christian Eriksen szabadrúgását).

Négy kihagyott helyzetet követően furcsa módon fellélegezhettek a Pool-hívek, amikor Mané nem kapta meg a jól megérdemelt második sárgáját, majd nem sokra rá már örömükben ugorhattak talpra a vörös mezes drukkerek, ugyanis a lesérült Kyle Walker helyére keveredő Érik Lamela teljesen fölöslegesen összehozott egy büntetőt, amelyet a balhátvédként szereplő James Milner értékesített. Négy vendéghelyzet után hazai segítség kellett a liverpooli gólhoz: 0–1!

Joël Matip a fordulás után majdnem megduplázta csapata előnyét, de fejesét a léc hárította, aztán következtek a huszáros hazai rohamok, de Mignolet állta a sarat. A hazai remények megtestesítője, Harry Kane az 50. PL-góljáért hajtott, ám fogott rajta az augusztusi átok, mert ebben a hónapban még egy bajnokin sem volt eredményes, összesen már 628 perce.

A balhátvéd Danny Rose ellenben betalált, azonban hiába hajtottak a londoniak a hajrában, messzebb már nem jutottak, sőt a ráadásban Toby Alderweireldnek kellett két nagyot mentenie, így maradt az 1–1.