Tévez hiába tért meg, a City kikapott

2010.12.20. 23:04
Tévez (jobbra) hiába „tett hűségesküt”, a City veszített (Fotó: Action Images)
Az Everton 2–1-re megverte idegenben a Manchester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. A vendégek már a 19. percben kétgólos előnyhöz jutottak, majd emberhátrányban csak egy gólt kaptak a sokat támadó hazaiaktól.

A Manchester City az Evertont fogadta az angol bajnokság 18. fordulójának hétfő esti mérkőzésén, és a hazaiak számára az volt a tét, hogy a tabella élén ünnepelhetik-e a karácsonyt – amelyre 1929 óta nem volt példa.

A livepooli együttes abban az idényben kiesett az élvonalból, de David Moyes csapatának nem csak ezért volt fontos a győzelem, hanem mert már hét mérkőzés óta nem tudott győzni, és legutóbb 1999-ben fordult elő, hogy sorozatban nyolc találkozóján nyeretlen volt az Everton.

A meccset kiválóan kezdték a liverpooliak: már a negyedik percben megszerezték a vezetést, miután Leighton Baines balról beívelte a labdát, amelyet Victor Anichebe csak megcsúsztatni tudott, és a hosszú oldalon érkező Seamus Coleman azonnal visszaívelt középre, ahol az üresen maradó Tim Cahill a kapuba fejelt. 0–1

A 11. percben David Silva egyenlíthetett volna: Yaya Touré ugratta ki nagyszerűen a spanyol szélsőt, aki a kapura bombázott, de a lövés a jobb kapufa mellett suhant el.

A 19. percben aztán a vendégek kétgólosra növelték az előnyüket. Baines indított akciót a bal oldalon, ahonnan Anichebe tört be a labdával, és a tizenhatoson belül álló Cahillhez passzolt. Az ausztrál támadó kiválóan tette le a labdát Baines elé, aki szépen tekerte be a labdát a kapu bal oldalába. 0–2

A 32. percben a Manchester City – amelynek a pálforduláson áteső Carlos Tévez volt a csapatkapitánya – szinte odaszögezte a kapujához az Evertont, de a vendégekben mindig elakadt a hazaiak lövése – hol a védők lábáról, hol a kezéről pattant ki a labda.

A második félidőt a City kezdte jobban: Alekszandar Kolarov lőtt kapura nagy erővel, de Tim Howard védte a próbálkozást.

Az 55. percben Anichebe szabálytalankodott Joe Harttal szemben, amiért sárga lapot kapott, majd öt perccel később Pablo Zabaletával szemben is szabálytalankodott, és a második sárgáját is megkapta, így az Everton emberhátrányba került.

A hazaiak nagy rohamozásba kezdtek. A 70. percben Gareth Barry lőtte fölé a labdát, majd egy perccel később Mario Balotelli megcsúszott, amikor átvette a labdát a tizenhatoson belül, nagy helyzetben.

A 72. percben aztán sikerült betalálnia Roberto Mancini együttesének: nagyszerű összjáték után Yaya Touréhoz került a labda a tizenhatoson belül, aki lőtt, és a labda Phil Jagielkán megpattanva került a kapuba. 1–2

A 78. percben egy hajszálon múlt, hogy nem egyenlített a City: Balotelli ismét jó indítást kapott, és az olasz csatár átvétel után átemelte a labdát a kifutó Tim Howardon, de a bal kapufát találta el, és Tévez a kapust találta el a kipattanóból.

Az utolsó pillanatokban több helyzetet is kialakított a City, a 92. percben Tévez lőtt kapura jól, de Howard bravúrosan védte az argentin próbálkozását. A végén Kolo Touré is megkapta a második sárga lapját, de ez már semmin sem változtatott, így az Everton elhozta a három pontot Manchesterből.

MANCHESTER CITY–EVERTON 1–2