Ötből öt: a Liverpool könyörtelenül kihasználta a Tottenham hibáit

2018.09.15. 13:20
A liverpooliak kétszer is gólt ünnepelhettek a Tottenham ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójának nyitó mérkőzésén a listavezető Liverpool 2–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt a Wembley Stadionban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Liverpool 1–2 (Lamela 93., ill. Wijnaldum 39., Firmino 54.)

A válogatott szünet után rögtön rangadóval indult újra a Premier League: a listavezető és még hibátlan Liverpool a veretlenségét az előző fordulóban elveszítő Tottenham vendégeként lépett pályára a Wembley Stadionban.

45 másodperc – mindössze ennyi időre volt szükség, hogy máris a kapuba kerüljön a labda. Igaz, az asszisztens jelzésére a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt: James Milner beadása után Roberto Firmino stukkolt a labdába, ám Michael Oliverék szerint a lesről induló Sadio Mané játékba akart avatkozni, és annak ellenére, hogy nem ért bele a labdába, mozgásával megzavarta Michel Vormot.

A folytatásban csak elvétve akadtak helyzetek, az Hugo Llorist helyettesítő Vorm Mohamed Szalah lövését védte biztosan, míg a másik oldalon Christian Eriksen szabadrúgása után hárított Alisson.

Az első félidő hajrájában egy óriási hibát kihasználva aztán megszerezte a vezetést a Liverpool. Milner bal oldali szöglete után Vorm nem tudta elütni a labdát, Eric Dier röviden szabadított fel, így Georginio Wijnaldum fejelhetett, kísérlete után pedig már csak a gólvonalon túlról tudta kihúzni a labdát a holland kapus. 0–1

Érdekesség, hogy Wijnaldumnak ez volt az első idegenbeli gólja az angol élvonalban – annak ellenére, hogy hazai pályán már 18-szor volt eredményes.

Wijnaldum gólja

A második félidő kisebb tűzijátékkal kezdődött: Andrew Robertson beadása után a léc mentette meg a Tottenhamet, majd Vorm hárította Mané lövését, míg a Liverpool kapuja előtt Lucas Moura okozott egy kis zavart: egy szép szóló után a jobb oldali kapufa külső oldalát találta el.

Moura kihagyott helyzetét szinte azonnal megbüntették a „vörösök”: Mané beadása után a menteni igyekvő Jan Vertonghen a kapufára rúgta a labdát, amely onnan hiába pattant ki, Vorm nem tudta megfogni, így Roberto Firmino néhány centiméterről az üres kapuba bombázhatott. 0–2

Firmino gólja

A folytatásban a Liverpool kézben tartotta a mérkőzést, Klopp azonban nem lehetett maradéktalanul elégedett: egyrészt sérülés miatt le kellett cserélnie Firminót – Vertonghen kapott bele a szemébe –, csapata pedig a rengeteg kidolgozott helyzet ellenére sem tudta lezárni a mérkőzést.

Ez kis híján meg is bosszulta magát: a hajrában a nyomást egyre jobban növelő Tottenham a csereként beállt Erik Lamela góljával szépített (1–2), többre azonban már nem futotta az erejéből (igaz, a 95. percben az Ázsia Játékokról aranyéremmel visszatérő Szon Hung Min gyanús körülmények között tűnt el a tizenhatoson belül…), így a Liverpool 2–1-re nyert a Wembleyben, és továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot.

Lamela gólja

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA KÖVETHETIK!

5. FORDULÓ
Watford–Manchester United 1–2
(Gray 65., ill. Lukaku 35., Smalling 38.)
AFC Bournemouth–Leicester City 42 (Fraser 19, 37., J. King 41. – 11-esből, A. Smith 81., ill. Maddison 88. – 11-esből, Albrighton 90.)
Chelsea–Cardiff City 4–1 (Hazard 37., 43., 80. – a harmadikat 11-esből, Willian 83., ill. Bamba 15.)
Huddersfield Town–Crystal Palace 0–1 (Zaha 38.)
Manchester City–Fulham 3–0 (Sané 2., D. Silva 21., Sterling 47.)
Newcastle United–Arsenal 1–2 (C. Clark 90+1., ill. G. Xhaka 49., Özil 58.)