Tovább szárnyal az MU, Londonban győzte le a Tottenhamet!

2019.01.13. 17:21
Manchesteri gólöröm a Wembleyben: Rashford találatával nyert az MU a Spurs ellen (Fotó: AFP)
Kitart a Solskjaer-mágia: a Manchester United újabb mérkőzést nyert meg a norvég megbízott tréner irányításával, az angol labdarúgó Premier League 22. fordulójának rangadóján 1–0-ra múlta felül a Wembleyben a Tottenhamet. A mérkőzés egyetlen gólját az első félidő hajrájában Marcus Rashford lőtte, az MU sokat köszönhet a második félidőben bravúrok sorozatát bemutató David de Geának.

Jó, jó, szép ez az öt tétmérkőzés, öt győzelem, amivel a megbízott menedzser Ole Gunnar Solskjaer kezdett a Manchester United kispadján, de mire megy a norvég tréner a Tottenham Hotspur ellen? A Wembleyben játszott csata valódi értékmérő volt az MU-nak, mely José Mourinho távozása óta „megszabadult láncaitól” – de elég ez a liga egyik legjobban összerakott csapata és egyik legjobb edzője ellen?

Nos, az első félidő arra volt bizonyíték, hogy igen, elég lehet. A Manchester United teljesen egyenrangú ellenfele volt a Spursnek és veszélyesebben is futballozott a kevés tiszta lehetőséget (és egy Tottenham-lesgólt) hozó játékrészben. A patthelyzetet egy hiba és annak kegyetlen kihasználása törte meg: a 44. percben Kieran Trippier elpasszolta a labdát, Paul Pogba gyönyörűen futtatta a jobb oldalon Marcus Rashfordot, aki tolt egyet a labdán, majd kilőtte pontosan, laposan a hosszú sarkot (0–1). Rashford először szerzett gólt három egymás utáni PL-mérkőzésen, Pogbával együtt valósággal megtáltosodtak, mióta Solskjaer ül a kispadon!

Főhetett Mauricio Pochettino feje, ráadásul a Spurs szakvezetője már az első félidőben cserére kényszerült, a sprint közben megsérülő Moussa Sissoko helyére Erik Lamela állt be. A hazaiak mestere feltüzelhette csapatát, mert a Tottenham bő öt perc alatt több jó támadást vitt végig, mint az egész első félidőben, ám David de Gea előbb Harry Kane, majd Dele Alli próbálkozását védte. Hugo Lloris is bemutatta, mit tud: Paul Pogba háromszor is megtornáztatta a Spurs kapusát, aki mindháromszor állta a próbát. Pedig nem volt könnyű dolga...

De Gea lehúzta a rolót a Tottenham támadói előtt (Fotó: AFP)

A 66. percben a Spurs kihagyta addigi legnagyobb egyenlítési lehetőségét: egy Pogba-labdavesztés után vittek végig a hazaiak egy kontrát, Kane kiugratta Allit, aki a jobbösszekötő helyén egyedül húzhatott kapura, de De Geába lőtt. Négy perc múlva megint az MU kapusa volt a hős, lábbal hárította Toby Alderweireld lövését egy szöglet után. Aztán a 75. percben jött Dele Alli, de hiába célozta meg a hosszú alsót, megint kitolt vele (és a lövésével...) De Gea, aki kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Pedig az első félidőben egyetlen lövést sem kellett hárítania.

A hajrát egy durva Pogba-szabálytalanság vezette be, de a francia klasszis megúszta sárga lappal Dele Alli letalpalását. Könnyűszerrel lehetett volna piros is... Pochettino harcba dobta Fernando Llorentét is, és a spanyol center visszafejelt labdája után Harry Kane egyenlíthetett volna – ám De Gea megint védeni tudott! Hiába nyomott a Spurs, nem sikerült egyenlítenie a lélegzetelállító második félidő végén – Rashford góljával győzött a Manchester United, folytatva ezzel győzelmi sorozatát!

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Manchester United
0–1 (Rashford 44.)
KORÁBBI EREDMÉNYEK
Everton–AFC Bournemouth 2–0 (Zouma 61., Calvert-Lewin 95.)
Chelsea–Newcastle United21(Pedro 9., Willian 57., ill. Clark 40.)
Brighton & Hove Albion–Liverpool FC 0–1(Szalah 49. – 11-esből)
Burnley–Fulham 2–1(J. Bryan 20. – öngól, Odoi 23. – öngól, ill. Schürrle 2.)
Cardiff City–Huddersfield Town 0–0
Crystal Palace–Watford 1–2(Cathcart 38. – öngól, ill. Cathcart 67., Cleverley 75.)
Leicester City–Southampton 1–2(Ndidi 58., ill. Ward-Prowse 11. – 11-esből, S. Long 45+2.)
West Ham United–Arsenal 1–0(D. Rice 48.)