Willian duplázott, a Chelsea legyőzte a Tottenhamet a londoni derbin

H. D.H. D.
2019.12.22. 17:20
A Chelsea Willian duplájával nyert a Tottenham otthonában (Fotó: Premier League/Twitter)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea Willian duplájának köszönhetően 2–0-ra nyert a Szon Hung Min kiállítása miatt a 62. perctől kezdve emberhátrányban játszó Tottenham Hotspur otthonában.

Teljesen ellentétes formában várta a londoni derbit a két csapat, hiszen a Tottenham José Mourinho irányításával a legutóbbi öt bajnokijából négyet is megnyert, míg a Chelsea a legutóbbi öt Premier League-mérkőzéséből négyszer kikapott, és csak egyszer szerzett három pontot. Ráadásul a Spurst az is motiválhatta, hogy egy sikerrel a „kékek” elé ugorhattak volna a tabellán.

Mester és tanítványa? Így üdvözölte egymást a kezdőrúgás előtt Mourinho és Lampard:

Sky Sports Premier League on Twitter

We're underway as Jose Mourinho's Tottenham take on Frank Lampard's Chelsea. Watch Super Sunday live on Sky Sports PL now or follow online here https://t.co/PKd1XxlRa2 https://t.co/BmF61CAaQj

Ennek ellenére Frank Lamprad csapata kezdett jobban, a Chelsea menedzsere egyértelműen meglepte korábbi edzőjét a háromvédős felállással. A mezőnyfölény az első percekben helyzetekkel még nem párosult, gólt viszont így is szerzett a Chelsea: a 12. percben egy kicsiben elvégzett szöglet után Mateo Kovacic visszapasszolta a labdát Williannak, aki egy csel után kilőtte a bal alsó sarkot. 0–1

Willian első gólja

A gól után sem álltak vissza a „kékek”, a hazaiak elvétve tudták csak megtartani a labdát, szinte folyamatosan a Tottenham térfelén zajlott a játék. A lassan éledező Spurs előtt azért adódott lehetőség, ám előbb Harry Kane, majd Szon Hung Min lőtte a kapu fölé a labdát.

Az első félidő hajrájában aztán jött az igazi hideg zuhany a hazaiaknak: Paulo Gazzaniga letarolta a tizenhatoson belül Marcos Alonsót, és az elsőre is egyértelműnek tűnő eset után Anthony Taylor ugyan nem ítélt azonnal büntetőt, a VAR segítségével végül befújta a tizenegyest. A labda mögé Willian állt, és nagyon magabiztosan a bal alsó sarokba lőtt. 0–2

Willian második gólja és a tizenegyes

A fordulás után a Tottenham már többet birtokolta a labdát, a Chelsea kapuja előtt azonban szinte semmilyen veszélyt nem tudott teremteni. A 62. percben aztán megpecsételődött a hazai együttes sorsa: Antonio Rüdiger és Szon párharca után a földre került koreai odarúgott a németnek, ezért rövid videózást követően kiállították – Szonnak a naptári évben ez már a harmadik piros lapja volt…

Szon Hung Min kiállítása

Az emberhátrányba kerülő Tottenham így nem tudott mit kezdeni az addig is szervezetten védekező vendégekkel, jellemző adat a mérkőzésre, hogy a hazaiak első kaput eltaláló lövését a 97. percben jegyezhettük fel.

Összességében elmondható, hogy Lampard taktikailag leiskolázta Mourinhót, így a Chelsea 2–0-ra megnyerte a londoni derbit, és megőrizte a negyedik helyét a tabellán.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Chelsea 0–2 (Willian 12., 45+4. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Szon Hung Min (62., Tottenham)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Korábban játszották
Watford–Manchester United 2–0 (Sarr 50., Deeney 54. – 11-esből)

Szombaton játszották
Everton–Arsenal 0–0
Aston Villa–Southampton 1–3(Grealish 75., ill. Ings 21., 51., Stephens 31.)
AFC Bournemouth–Burnley 0–1(J. Rodriguez 89.)
Brighton–Sheffield United 0–1(McBurnie 23.)
Newcastle United–Crystal Palace 1–0(Almirón 83.)
Norwich City–Wolverhampton Wanderers 1–2(Cantwell 17., ill. Saiss 60., R. Jiménez 81.)
Manchester City–Leicester City 3–1 (Mahrez 30., Gündogan 43. – 11-esből, Gabriel Jesus 69., ill. Vardy 22.)