A Spurs Kane fejesével győzte le a derbin a halovány Arsenalt

2018.02.10. 13:26
Harry Kane mindenkinél magasabban, készülőben a Tottenham gólja (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur nyerte meg az észak-londoni derbit az angol labdarúgó Premier League 27. fordulójában – a Spurs Harry Kane fejes góljával 1–0-ra legyőzte az Arsenalt. A rangadót 83 222 drukker tekintette meg a Wembleyben, ez új PL-rekord.

Az első félidőben sokáig nem kellett számolnia annak, aki a helyzeteket akarta felsorolni: a Tottenham eljutott két lehetőségig, az Arsenal gyakorlatilag egyszer sem veszélyeztette a kaput. Az egyetlen nagyobb helyzet bal oldali Eriksen-beadás után adódott, amikor Harry Kane belépett a belső védők közé, üresen ugrott fel, ám fejese után a labda elkerülte a kaput. Csupán nyolc kapura lövési kísérletet és egy kaput eltaláló lövést lehetett feljegyezni – a széleken Kieran Trippier és Szon Hung Min révén elég sokat próbálkozó Spurs fölényben volt, de nem tudta azt gólra váltani.

A szünet után bezzeg csak négy percet kellett várni a gólra: amit az Arsenal védelme gond nélkül meg tudott oldani az egész első félidőben – a beadások elhárítását –, azt egyből elrontotta a másodikban. Ben Davies kanyarított középre balról, Harry Kane magasan túlugrotta a védőket, és erős fejest küldött a kapu jobb oldalába (1–0). A védők azt reklamálták, hogy Kane „kézimunkázott” – mindhiába.

Perceken belül majdnem megkapta a másodikat is az Arsenal, ezúttal jobb oldali beadás után maradt teljesen egyedül Kane, de kapu mellé fejelt – szinte nagyobb helyzet volt, mint az, amit gólra váltott. Az Arsenal védősora az első játékrészben kifejezetten magabiztos volt, a gólt követően azonban hosszú percekre megzavarodott – ennek újabb Kane-helyzet volt az eredménye, de a gólkirályjelölt bombáját Petr Cech hárította. Cechnek ezt követően hamarosan ismét nagyot kellett védenie, de Eriksen remek szabadrúgásával is elbírt.

Arsene Wenger komor tekintettel szemlélte az egyáltalán nem kedvezően alakuló történteket, majd kettőt cserélt, beküldte Alexandre Lacazette-et és Alex Iwobit, és átalakította taktikailag is csapatát. Nem sok minden változott (bár Wilshere végre megtornáztatta egy átlövéssel Llorist), az Arsenal nagyon gyengén építette fel támadásait, a mérkőzés továbbra is a Spurs irányítása alatt zajlott.

A hajrát újabb Tottenham-helyzetek vezették be – Dele Alli ziccert hibázott, Trippier kapáslövését Cech védte –, a házigazda 75 perc alatt lerendezhette volna a mérkőzés sorsát. Végül erre sem volt szükség, az Arsenal ugyanis képtelen volt tiszta helyzeteket kialakítani (leszámítva egy Lacazette-lehetőséget a 93. percben), és Kane gólja elegendőnek bizonyult. A Tottenham Hotspur teljesen megérdemelten nyerte meg a derbit a támadójátékban rettenetesen halovány Arsenal ellen.

Spurs-öröm a Wembleyben (Fotó: AFP)
ANGLIA, PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Arsenal 1–0 (Kane 49.)
Everton–Crystal Palace 3–1 (Sigurdsson 46., Niasse 51., T. Davies 75., ill. Milivojevics 83. – 11-esből)
Stoke City–Brighton & Hove Albion 1–1 (Shaqiri 68., ill. Izquierdo 32.)
Swansea City–Burnley 1–0 (Ki Szung Jung 81.)
West Ham United–Watford 2–0
(J. Hernández 38., Arnautovic 78.)
Manchester City–Leicester City 5–1 (Sterling 3., Agüero 48., 53., 77., 90., ill. Vardy 24.)