Premier League: meglepő vereséget szenvedett az MU

2018.08.19. 19:01
A Manchester United kikapott a Brighton vendégeként (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának vasárnapi mérkőzésén meglepetésre a Brighton & Hove Albion 3–2-re legyőzte a Manchester Unitedet hazai pályán.

A mérkőzés első nagyobb helyzete Lukaku előtt adódott, egy védelmi hiba után – a lehetőséggel nem tudott élni a belga támadó. A félidő közepén megtörte a gólcsendet a Brighton. A 25. percben March beadását Glenn Murray pazar mozdulattal pöccintette a kapuba. Még fel sem ocsúdott a manchesteri csapat az első gólból, két percre jött is rá a második: Knockaert adta középre a labdát, amit egy igazítás után Shane Duffy juttatott a kapuba.

Nem kellett sokat várni a United válaszára, a 33. percben Shaw tette a kapu elé vissza a labdát, amit Romelu Lukaku közvetlen közelről a kapuba fejelt. A 43. percben Fred veszített labdát, indulhatott a Brighton, s a tizenhatoson belül Bailly elkaszálta Grosst. Pascal Gross értékesítette a büntetőt, igaz, David de Gea bele tudott még kapni a lábával, de csak a kapuba tartó labda irányát változtatta meg (3–1).

Kétgólos hátrányban kezdte a második félidőt a Manchester United. Mourinho kettős cserével próbálta frissíteni csapatát, viszont sem Lingard, sem Rashford nem tudott új lendületet adni. Az első nagyobb lehetőségre a 74. percig kellett várni, amikor Pogba veszélyes lövését Ryan bravúrral hárította. A rendes játékidőn túl még kapott egy büntetőt a United, amiből Paul Pogba magabiztosan bombázott a kapuba, ezzel ki is alakult a végeredmény (3–2).

A Premier League 2. fordulójának záró meccsét hétfőn rendezik, a Crystal Palace fogadja a Liverpoolt 21 órától.

A délutáni mérkőzésekről itt olvashatnak.

PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Manchester City – Huddersfield 6–1 (Agüero 25., 35., 75., Gabriel Jesus 31., David Silva 48., Kongolo 85. – öngól, ill. Stankovic 41.)
Burnley–Watford 1–3 (Tarkowski 6., ill. Gray 3., Deeney 48., Hughes 51.)
Brighton & Hove Albion–Manchester United 3–2 (Murray 25., Duffy 27., Gross 44. – 11-esből, ill. Lukaku 33., Pogba 94. – 11-esből)