Kevin De Bruyne ismét győzelemre vezette a Manchester Cityt

H. D.H. D.
2020.02.19. 20:20
Kevin De Bruyne ismét győzelemre vezette a Manchester Cityt (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában a Manchester City hazai pályán 2–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Manchester City–West Ham United 2–0 (Rodri 30., De Bruyne 62.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A mérkőzést eredetileg február 9-én rendezték volna meg, ám a viharos időjárás miatt, a szurkolók biztonsága érdekében akkor elhalasztották, így végül ezzel a találkozóval zárult a meglehetősen hosszúra nyúlt 26. forduló.

A legutóbbi két mérkőzését (a Manchester United ellen a Ligakupában, a Tottenham ellen a bajnokságban) szerzett gól nélkül elveszítő Manchester City esélyeshez méltóan kezdett, s annak ellenére, hogy az első 20 percben két tizenegyesgyanús szituációból egyszer sem kapott büntetőt, a 30. percben vezetést szerzett: Kevin De Bruyne bal oldali szöglete után a Rodri csúsztatta a labdát a gólvonal mögé. 1–0

Rodri gólja

A folytatásban is óriási fölényben játszott Pep Guardiola együttese, a West Ham csak elvétve jutott el a házigazda kapujáig. Sokatmondó adat, hogy a vendégeknek egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt, a City pedig szinte végig 80 százalék körül birtokolta a labdát.

A hazaiak ennek tudatában magabiztosan játszottak, majd a 62. percben végképp eldöntötték a mérkőzést: Kevin De Bruyne passza után Bernardo Silva cselezni próbált, így pont jól készítette le a labdát a belga középpályásnak, aki kissé éles szögből a kapuba passzolt. 2–0

Az Opta statisztikája szerint a belga labdarúgó már 24. Manchester City-gólban játszott főszerepet a bajnokságban: 16-szor gólpasszt adott, nyolcszor pedig ő maga köszönt be.

Kevin De Bruyne gólja

A Manchester City végül 2–0-ra nyert, így sorozatban nyolcadszor győzte le a West Hamet a bajnokságban, s megerősítette a második helyét a tabellán. A WHU egymás után a hatodik bajnokiján maradt nyeretlen, és továbbra is a kiesést jelentő 18. helyen áll.

KORÁBBAN
Február 8., szombat

Brighton–Watford 1–1(Mariappa 78. – öngól, ill. Doucouré 19.)
Everton–Crystal Palace 3–1(Bernard 18., Richarlison 59., Calwert-Levin 88., ill. C. Benteke 51.)
Február 9., vasárnap
Sheffield United–Bournemouth 2–1(Sharp 45+2., Lundstram 84., ill. C. Wilson 13.)
Február 14., péntek
Wolverhampton Wanderers–Leicester City 0–0
Február 15., szombat

Southampton–Burnley 1–2(Ings 18., ill. A. Westwood 2., Vydra 60.)
Norwich City–Liverpool 0–1(Mané 78.)
Február 16., vasárnap
Aston Villa–Tottenham 2–3(Alderweireld 9. – öngól, Engles 53., ill. Alderweireld 27., Szon Hung Min 45+2., 94.)
Arsenal–Newcastle United 4–0(Aubameyang 55., Pépé 57., Özil 90., Lacazette 95.)